26.10.2023. 15:21
Delije
Delije / Izvor: MN Press

Utakmicu obezbeđivalo oko 800 policajaca.

Dan posle meča Lajpciga i Crvene zvezde (3:1) iz Lajpciga stiže vest da je tamošnja policija pokrenula veći broj istraga protiv navijača beogradskog kluba zbog nedozvoljene upotrebe pirotehnike, oštećenja imovine, nanošenja telesnih povreda i krađe alkoholnih pića u supermarketu.

Zvezdin klinac umalo postigao gol na debiju u Ligi šampiona, žao mu je zbog jedne stvariKosta Nedeljković

SUDIJSKI EKSPERT: Penal za Zvezdu SAMO pod OVIM uslovom (VIDEO)Piter Olajinka penal

SUDIJSKI EKSPERT: Penal za Zvezdu SAMO pod OVIM uslovom (VIDEO)

"DA JE JOŠ DVA MINUTA OSTALO 2:1 SVE BI BILO DRUGAČIJE": Dragović i Ivanić se oglasili nakon poraza u Lajpcigu!Aleksandar Dragović

U saopštenju policije se navodi da su neredi počeli pre meča u sredu uveče, kada je između 2.500 i 3.000 navijača Crvene zvezde oko 18.20 u povorci krenulo iz centra grada ka stadionu.

Unapred je policija organizovala pojačane policijske snage, a povorku navijača pratio je veiliki broj policajaca sa dva vodena topa.

Na putu ka stadionu, navijači su palili baklje, sa čime su nastavili i na samom stadionu.

Ustanovljeno je da je oštećeno nekoliko saobraćajnih znakova, ali i da je manji broj navijača ukrao neodređenu količinu alkohola iz lokalne prodavnice.

Iako je utakmicu obezbeđivalo oko 800 policajaca ipak je došlo i do sukoba među navijačima pa je registrovano i nekolko telesnih povreda.