26.10.2023. 15:21
Delije
Делије / Извор: МН Press

Утакмицу обезбеђивало око 800 полицајаца.

Дан после меча Лајпцига и Црвене звезде (3:1) из Лајпцига стиже вест да је тамошња полиција покренула већи број истрага против навијача београдског клуба због недозвољене употребе пиротехнике, оштећења имовине, наношења телесних повреда и крађе алкохолних пића у супермаркету.

Звездин клинац умало постигао гол на дебију у Лиги шампиона, жао му је због једне ствариKosta Nedeljković

СУДИЈСКИ ЕКСПЕРТ: Пенал за Звезду САМО под ОВИМ условом (ВИДЕО)Piter Olajinka penal

СУДИЈСКИ ЕКСПЕРТ: Пенал за Звезду САМО под ОВИМ условом (ВИДЕО)

"ДА ЈЕ ЈОШ ДВА МИНУТА ОСТАЛО 2:1 СВЕ БИ БИЛО ДРУГАЧИЈЕ": Драговић и Иванић се огласили након пораза у Лајпцигу!Aleksandar Dragović

У саопштењу полиције се наводи да су нереди почели пре меча у среду увече, када је између 2.500 и 3.000 навијача Црвене звезде око 18.20 у поворци кренуло из центра града ка стадиону.

Унапред је полиција организовала појачане полицијске снаге, а поворку навијача пратио је веилики број полицајаца са два водена топа.

На путу ка стадиону, навијачи су палили бакље, са чиме су наставили и на самом стадиону.

Установљено је да је оштећено неколико саобраћајних знакова, али и да је мањи број навијача украо неодређену количину алкохола из локалне продавнице.

Иако је утакмицу обезбеђивало око 800 полицајаца ипак је дошло и до сукоба међу навијачима па је регистровано и неколко телесних повреда.