POVRATAK BUNDESLIGE: Milioneri razbili Šalke u derbiju Rura, kiks Lajpciga (FOTO)

16.05.2020. 15:30
Erling Haland
Erling Haland / Izvor: Reuters

Odigrano pet mečeva.

Buindesliga je posle dva meseca nastavila takmičenje, a silovito je krenula Borusija Dortmund u derbiju Rura. Nije ni bilo pravog derbija jer je Borusija posle pet godina slavila na domaćem terenu i to ubedljivo protiv Šalkea. Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvih 20-ak minuta meča, kao da je igračima bilo potrebno vreme da se naviknu da su ponovo na terenu, a onda je u 29. minutu prvi gol posle dva meseca u Bundesligi postigao Haland. Borusija je preuzela inicijativu od tog trenutka i pred sam kraj poluvremena preko Gerara duplirala prednost. Poraz Šalkrea mogao se već tada naslutiti, a jasno je bilo da bodovi ostaju u Drtmundu kada je Azar u 48. minutu povećao prednost Borusije na 3:0, da bi Gerero u 63. minutu drugim golom stavio tačku nam meč.

TEKTONSKE PROMENE: UEFA uvodi veliku INOVACIJU! Čeferin najavio REVOLUCIJU!

U FIRENCI SE STVARA PAKLENI TANDEM: Vlahović za saigrača dobija SUPERSTARA! (FOTO)

MURINJO KONAČNO MOŽE DA ODAHNE: Totenhem skoro pa KOMPLETAN!

Herta je uspela da iznenadi kao gost Hofenhajm i ostvari ubeljiv trijumf zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu. U prvibh 45 minuta nije bilo većih uzbuđenja, da bi u 58. minutu Akpoguma pogodio sopstveni gol i doveo goste u vođstvo. Bila je to najava onogas što čeka Hofenhajm, a samo dva minuta kasnije Vedad Ibišević je glavom duplirao prednost Herte. Poraz Hofenhajma potvrdio je Kunja u 74. minutu. Red Bul Lajpcig je kiksnuo na domaćem terenu protiv Frajburga odigravši samo 1:1 što je treći uzastopni remi za Bikove. Frajburg je golom guldeoa u 34. minutu vodio na poluvremenu, da bi u 77. domaćina spasio Poulsen. Lajpcig je bio mnogo bolji rival i stvorio više prilika, ali je Frajburg uspeo da se odbrani i ostane u trci za plasamn u evropsko takmičenje.

Posle puna dva meseca pauze prouzrokovane pandemijom korona virusa, fudbalska lopta će se konačno zakotrljati u nekoj od Liga petice, pošto se danas nastavlja Bundesliga. Nemačko šampionat je i prvi koji će se nastaviti u Evropi, ne računajući Belorusiju gde nije ni bilo prekida.

Danas je na programu šest mečeva 26. kola, a pet počinje od 15.30, dok od 18.30 igraju Ajntraht Frankfurt i Borusija Menhengladbah, dok će preostala dve utakmice biti odigrane sutra. Od utakmica koje su danas na programu, a koje možete uživo pratiti na portalu Srbija Danas, najzanimljiviji je Rurski derbi Borusije iz Dortmunda i Šalkea. Interesantno bi moglo da bude i u utakmici Fortune Diseldorf i Paderborna pošto je je u pitanju meč timova koji se bore za opsatanak mada je Padeborn u mnogo težoj situacuiji.