ПОВРАТАК БУНДЕСЛИГЕ: Милионери разбили Шалке у дербију Рура, кикс Лајпцига (ФОТО)

16.05.2020. 15:30
Erling Haland
Ерлинг Халанд / Извор: Реутерс

Одиграно пет мечева.

Буиндеслига је после два месеца наставила такмичење, а силовито је кренула Борусија Дортмунд у дербију Рура. Није ни било правог дербија јер је Борусија после пет година славила на домаћем терену и то убедљиво против Шалкеа. Није било много узбуђења у првих 20-ак минута меча, као да је играчима било потребно време да се навикну да су поново на терену, а онда је у 29. минуту први гол после два месеца у Бундеслиги постигао Халанд. Борусија је преузела иницијативу од тог тренутка и пред сам крај полувремена преко Герара дуплирала предност. Пораз Шалкреа могао се већ тада наслутити, а јасно је било да бодови остају у Дртмунду када је Азар у 48. минуту повећао предност Борусије на 3:0, да би Гереро у 63. минуту другим голом ставио тачку нам меч.

ТЕКТОНСКЕ ПРОМЕНЕ: УЕФА уводи велику ИНОВАЦИЈУ! Чеферин најавио РЕВОЛУЦИЈУ!

У ФИРЕНЦИ СЕ СТВАРА ПАКЛЕНИ ТАНДЕМ: Влаховић за саиграча добија СУПЕРСТАРА! (ФОТО)

МУРИЊО КОНАЧНО МОЖЕ ДА ОДАХНЕ: Тотенхем скоро па КОМПЛЕТАН!

Херта је успела да изненади као гост Хофенхајм и оствари убељив тријумф захваљујући бољој игри у другом полувремену. У првибх 45 минута није било већих узбуђења, да би у 58. минуту Акпогума погодио сопствени гол и довео госте у вођство. Била је то најава оногас што чека Хофенхајм, а само два минута касније Ведад Ибишевић је главом дуплирао предност Херте. Пораз Хофенхајма потврдио је Куња у 74. минуту. Ред Бул Лајпциг је кикснуо на домаћем терену против Фрајбурга одигравши само 1:1 што је трећи узастопни реми за Бикове. Фрајбург је голом гулдеоа у 34. минуту водио на полувремену, да би у 77. домаћина спасио Поулсен. Лајпциг је био много бољи ривал и створио више прилика, али је Фрајбург успео да се одбрани и остане у трци за пласамн у европско такмичење.

После пуна два месеца паузе проузроковане пандемијом корона вируса, фудбалска лопта ће се коначно закотрљати у некој од Лига петице, пошто се данас наставља Бундеслига. Немачко шампионат је и први који ће се наставити у Европи, не рачунајући Белорусију где није ни било прекида.

Данас је на програму шест мечева 26. кола, а пет почиње од 15.30, док од 18.30 играју Ајнтрахт Франкфурт и Борусија Менхенгладбах, док ће преостала две утакмице бити одигране сутра. Од утакмица које су данас на програму, а које можете уживо пратити на порталу Србија Данас, најзанимљивији је Рурски дерби Борусије из Дортмунда и Шалкеа. Интересантно би могло да буде и у утакмици Фортуне Диселдорф и Падерборна пошто је је у питању меч тимова који се боре за опсатанак мада је Падеборн у много тежој ситуацуији.