PREMIJER LIGA: Arsenal ZGROMIO Everton (FOTO)

22.10.2017. 16:25
FK Arsenal
FK Arsenal / Izvor: Reuters

Odigrana utakmica 9. kola Premijer lige.

Fudbaleri Arsenala pobedili su Everton u utakmici 9. kola Premijer lige. Ekipa Arsena Vengera je gostovala na "Gudisonu", ali je slavila sa ubedljivih 5:2. Na taj način su Tobdžije upisale peti trijumf u sezoni i sigurno privremeno "ućutkale" kritičare posle prethodnog ligaškog poraza od Votforda (2:1). Tome u prilog ide i pobeda nad Crvenom zvezdom u Ligi Evrope. Podsetimo, Zvezda će Arsenalu gostovati 2. novembra u meču 4. kola.

BIVŠI SELEKTOR SVE IZNENADIO: Pobeda Zvezde u Kelnu je LAŽNA! (FOTO)

PREMIJER LIGA: Velika BLAMAŽA Đavola, Siti grabi ka tituli (VIDEO+FOTO)

Poveo je Everton prelepim golom Vejna Runija, u 12. minutu.

Na izjednačenje se čekalo do 40. minuta, kada je Načo Monreal savladao golmana Karamele, Džordana Pikforda. U drugom poluvremenu, došlo je i do potpunog preokreta. Mesut Ozil je u 53. minutu Tobdžijama doneo prednost od 2:1.

Od 68. minuta, Arsenalu je posao bio olakšan pošto je Idrisa Gaj dobio drugi žuti karton. Ubrzo je prednost i iskorišćena, pošto se u strelce upisao Aleksandr Lakazet, pogotkom u 74. minutu. Novi gol za Arsenal dao je Aron Remzi, u 90. minutu. Onda je Oumar Nijase, u trećem minutu sudijske nadoknade smanjio na 4:2, da bi Aleksis Sančez u 95. minutu dao gol za konačnih 5:2. Arsenal je sada peti na tabeli sa 16 bodova. Everton je na 18. mestu sa duplo manje poena.

Nešto kasnije, Totenhem je kao domaćin deklasirao Liverpul (4:1), za koji je od 83. minuta igrao i Marko Grujić.