ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсенал ЗГРОМИО Евертон (ФОТО)

22.10.2017. 16:25
FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Реутерс

Одиграна утакмица 9. кола Премијер лиге.

Фудбалери Арсенала победили су Евертон у утакмици 9. кола Премијер лиге. Екипа Арсена Венгера је гостовала на "Гудисону", али је славила са убедљивих 5:2. На тај начин су Тобџије уписале пети тријумф у сезони и сигурно привремено "ућуткале" критичаре после претходног лигашког пораза од Вотфорда (2:1). Томе у прилог иде и победа над Црвеном звездом у Лиги Европе. Подсетимо, Звезда ће Арсеналу гостовати 2. новембра у мечу 4. кола.

БИВШИ СЕЛЕКТОР СВЕ ИЗНЕНАДИО: Победа Звезде у Келну је ЛАЖНА! (ФОТО)

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Велика БЛАМАЖА Ђавола, Сити граби ка титули (ВИДЕО ФОТО)

Повео је Евертон прелепим голом Вејна Рунија, у 12. минуту.

На изједначење се чекало до 40. минута, када је Начо Монреал савладао голмана Карамеле, Џордана Пикфорда. У другом полувремену, дошло је и до потпуног преокрета. Месут Озил је у 53. минуту Тобџијама донео предност од 2:1.

Од 68. минута, Арсеналу је посао био олакшан пошто је Идриса Гај добио други жути картон. Убрзо је предност и искоришћена, пошто се у стрелце уписао Александр Лаказет, поготком у 74. минуту. Нови гол за Арсенал дао је Арон Ремзи, у 90. минуту. Онда је Оумар Нијасе, у трећем минуту судијске надокнаде смањио на 4:2, да би Алексис Санчез у 95. минуту дао гол за коначних 5:2. Арсенал је сада пети на табели са 16 бодова. Евертон је на 18. месту са дупло мање поена.

Нешто касније, Тотенхем је као домаћин декласирао Ливерпул (4:1), за који је од 83. минута играо и Марко Грујић.