ORLOVI U NOVOM SISTEMU: Ljajić i Mitrović probili kineski zid, briljirao je i Rajković (VIDEO+FOTO)

10.11.2017. 12:09
Adem Ljajić
Adem Ljajić / Izvor: MN Press

Utakmica se igra u Gvangdžou.

Fudbalska reprezntacija Srbije pobedila je Kinu u prijateljskoj utakmici, (2:0) golovima Adema Ljajića i Aleksandra Mitrovića. Orlovi koji su igrali u novom sistemu, pa u defanzivi više nisu bila trojica, već četvorica defanzivaca. Bili su bolji tokom većeg dela meča, mada je i domaćin imao nekoliko izglednih prilika. Ipak, Vladimir Stojković i (posebno) Predrag Rajković, u drugom poluvremenu su uspeli da sačuvaju mrežu.Već u utorak sledi nova utakmica na turneji po Aziji, sa Južnom Korejom koja je pobedila Kolumbiju (više pročitajte OVDE).

Kao što je rečeno, u utakmici u Gvangdžou, v.d. selektora Orlova Mladen Krstajić promenio je sistem, a među starterima je bio solidni Sergej Milinković-Savić koji je mogao i da se upiše u strelce. Ipak, njegov pokušaj glavom zaustavljen je na samoj gol liniji. Srpski nacionalni tim uglavnom je napadao preko bokova, pa su i golovi dati posle akcija sa leve strane. Kod prvog gola, centrirao je Filip Kostić, a posle dva neuspešna pokušaja Dušana Tadića uspeo je Ljajić. U drugoj situaciji strelac je bio Mitrović (posle nekoliko neuspešnih pokušaja), ali je praktično najveći deo posla odradio rezervista Andrija Živković (ušao umesto Kostića). Mitroviću je ostalo samo da ubaci loptu u mrežu.

Upisana je pobeda, što je najvažnije za samopouzdanje, ali ostaje pitanje da li su Kinezi pravi pokazatelj koliko Srbija zaista može na Mondijalu u Rusiji, ili protiv nekih jačih protivnika. Uostalom, već u utorak zakazana je nova provera protiv još jednog azijskog protivnika.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Fudbalska reprezentacija Srbije gostuje Kini u prijateljskoj utakmici. Meč dva nacionalna tima, od kojih će samo jedan (Srbija) učestvovati na predstojećem Svetskom prvenstvu u Rusiji igra se na stadionu u Gvangdžou, a sve će uživo pratiti i (možda novi selektor) Dragan Stojković Piksi (više o tome pročitajte OVDE).

Šta se dešava u dalekoj Kini, možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas

KRAJ UTAKMICE.

90. minut - Rajković brani pokušaj iz slobodnog udarca Leija.

Ubrzo i Prijović i Gaćinović.

Šansu dobija i Krstičić, umesto Ljajića.

80. minut - Živković ponovo odlično prolazi po levoj strani, pokušava Mitrović glavom, ali ovog puta preko gola.

Umesto kapitena Ivanovića ulazi Veljković.

69. minut - GOOOOOL! Mitrović za 2:0. Sa dva-tri metra glavom, posle idealnog centaršuta Živkovića. Golman Kine je nemoćan.

61. minut - Milinković-Savić glavom, ali golman Kine brani. Vadi loptu iz mreže.

60. minut - Umesto Kostića Živković.

56. minut - Sreća za Srbiju. Prvo Rajković brani, a zatim Tošić sa gol linije "skida" loptu.

52. minut - Lei šutira, ali Rajković šut sa nekoliko metara odlično brani. U nastavku, Kinez traži penal, ali sudija iz Šrilanke ne pokazuje ništa.

50. minut - Rajković dva puta interveniše van kaznenog prostora. Otklonjena opasnost.

48. minut - Kakva šansu propušta Mitrović. Odlično dodavanje Ljajića, ali napadač Njukasla sa nekoliko metara, ne koristi šansu.

Umesto Stojkovića na golu je Rajković.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ POLUVREMENA.

43. minut - Hongbo iz slobodnog udarca, preko gola.

41. minut - Mitrović glavom sa nekoliko metara, ali golman Kineza Junling hvata loptu na gol liniji.

38. minut - Kinezi pokušavaju. Opet preko gola.

32. minut - Lei šutira sa ivice kaznenog. Snažno, ali preko gola. Stojković se ljuti jer su defanzivci dopustili šut.

25. minut - Odlična odbrana Stojkovića, posle šuta sa 15-ak metara.

20. minut - GOOOOOL! Adem Ljajić za vođstvo Srbije 1:0. Prvo je Tadić pokušao, iz dva puta, ali bio izblokiran, posle centaršuta Kostića. Na kraju je došla do Ljajića.

13. minut - Sa 16 metara pokušava Ljajić, ali hvata dobro postavljeni kineski golman.

10. minut - Kostić ka Tadiću. Sa sedam metara pored gola. Svemu je prethodio odličan prodor po levoj strani, Kostića. Šteta za propuštenu šansu.

Ovo je inače prvi meč između Srbije (kao samostalne države) i Kine.

4. minut - Pokušava Mitrović, sa desetak metara, ali nedovoljno snažno. Junling brani.

3. minut - Lei prima loptu grudima, ali Stojković hvata loptu ispred njega.