ОРЛОВИ У НОВОМ СИСТЕМУ: Љајић и Митровић пробили кинески зид, бриљирао је и Рајковић (ВИДЕО+ФОТО)

10.11.2017. 12:09
Adem Ljajić
Адем Љајић / Извор: МН Press

Утакмица се игра у Гвангџоу.

Фудбалска репрезнтација Србије победила је Кину у пријатељској утакмици, (2:0) головима Адема Љајића и Александра Митровића. Орлови који су играли у новом систему, па у дефанзиви више нису била тројица, већ четворица дефанзиваца. Били су бољи током већег дела меча, мада је и домаћин имао неколико изгледних прилика. Ипак, Владимир Стојковић и (посебно) Предраг Рајковић, у другом полувремену су успели да сачувају мрежу.Већ у уторак следи нова утакмица на турнеји по Азији, са Јужном Корејом која је победила Колумбију (више прочитајте ОВДЕ).

Као што је речено, у утакмици у Гвангџоу, в.д. селектора Орлова Младен Крстајић променио је систем, а међу стартерима је био солидни Сергеј Милинковић-Савић који је могао и да се упише у стрелце. Ипак, његов покушај главом заустављен је на самој гол линији. Српски национални тим углавном је нападао преко бокова, па су и голови дати после акција са леве стране. Код првог гола, центрирао је Филип Костић, а после два неуспешна покушаја Душана Тадића успео је Љајић. У другој ситуацији стрелац је био Митровић (после неколико неуспешних покушаја), али је практично највећи део посла одрадио резервиста Андрија Живковић (ушао уместо Костића). Митровићу је остало само да убаци лопту у мрежу.

Уписана је победа, што је најважније за самопоуздање, али остаје питање да ли су Кинези прави показатељ колико Србија заиста може на Мондијалу у Русији, или против неких јачих противника. Уосталом, већ у уторак заказана је нова провера против још једног азијског противника.

Како је било из минута у минут, прочитајте у наставку текста.

Фудбалска репрезентација Србије гостује Кини у пријатељској утакмици. Меч два национална тима, од којих ће само један (Србија) учествовати на предстојећем Светском првенству у Русији игра се на стадиону у Гвангџоу, а све ће уживо пратити и (можда нови селектор) Драган Стојковић Пикси (више о томе прочитајте ОВДЕ).

Шта се дешава у далекој Кини, можете УЖИВО да пратите на порталу Србија Данас

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

90. минут - Рајковић брани покушај из слободног ударца Леија.

Убрзо и Пријовић и Гаћиновић.

Шансу добија и Крстичић, уместо Љајића.

80. минут - Живковић поново одлично пролази по левој страни, покушава Митровић главом, али овог пута преко гола.

Уместо капитена Ивановића улази Вељковић.

69. минут - ГОООООЛ! Митровић за 2:0. Са два-три метра главом, после идеалног центаршута Живковића. Голман Кине је немоћан.

61. минут - Милинковић-Савић главом, али голман Кине брани. Вади лопту из мреже.

60. минут - Уместо Костића Живковић.

56. минут - Срећа за Србију. Прво Рајковић брани, а затим Тошић са гол линије "скида" лопту.

52. минут - Леи шутира, али Рајковић шут са неколико метара одлично брани. У наставку, Кинез тражи пенал, али судија из Шриланке не показује ништа.

50. минут - Рајковић два пута интервенише ван казненог простора. Отклоњена опасност.

48. минут - Каква шансу пропушта Митровић. Одлично додавање Љајића, али нападач Њукасла са неколико метара, не користи шансу.

Уместо Стојковића на голу је Рајковић.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА.

43. минут - Хонгбо из слободног ударца, преко гола.

41. минут - Митровић главом са неколико метара, али голман Кинеза Јунлинг хвата лопту на гол линији.

38. минут - Кинези покушавају. Опет преко гола.

32. минут - Леи шутира са ивице казненог. Снажно, али преко гола. Стојковић се љути јер су дефанзивци допустили шут.

25. минут - Одлична одбрана Стојковића, после шута са 15-ак метара.

20. минут - ГОООООЛ! Адем Љајић за вођство Србије 1:0. Прво је Тадић покушао, из два пута, али био изблокиран, после центаршута Костића. На крају је дошла до Љајића.

13. минут - Са 16 метара покушава Љајић, али хвата добро постављени кинески голман.

10. минут - Костић ка Тадићу. Са седам метара поред гола. Свему је претходио одличан продор по левој страни, Костића. Штета за пропуштену шансу.

Ово је иначе први меч између Србије (као самосталне државе) и Кине.

4. минут - Покушава Митровић, са десетак метара, али недовољно снажно. Јунлинг брани.

3. минут - Леи прима лопту грудима, али Стојковић хвата лопту испред њега.