PREMIJER LIGA: Siti uz pomoć ofsajda pobedio Arsenal, Čelsi slavi Moratu, a Everton Bejnsa (FOTO)

05.11.2017. 17:57
Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: Profimedia

U okviru 11. kola Premijer lige.

Fudbaleri Mančester sitija lako su pobedili na svom terenu ekipu Arsenala (3:1) u meču 11 .kola Premijer lige. „Građani“ su tokom celog meča bili bolji rival i sigurnom igrom osvojili su nova tri boda.

DVOJKA U NIŠU: Pešić i Kanga već SRUŠILI Čair (VIDEO)

OLUJA NA TVITERU: Zašto Partizan igra tek od 80. minuta, a ko traži KALČOPOLI (FOTO)

Arsen Venger je i na ovom meču prošarao sastav, pa je na terenu bilo čak 10 novih igrača, koji nisu igrali protiv Crvene zvezde u četvrtom kolu Lige Evrope. Ako je Francuzu ta taktika pomogla u duelu sa crveno-belima (0:0), protiv Sitija nikako nije.

S obzirom na to da su „Građani“ od starta utakmica bili dominatni na terenu. Takav pristup im isplatio već u 19. minutu, kada je De Brujne postigao gol. Već na startu drugog dela igre (50.minut) Aguero sa penala duplirao je prednost.

Mančester siti
Mančester siti / Izvor: Reuters

Samo petnaest minuta kasnije Lakazet, smanio vođstvo „Građana“, ali sve nade da ’Tobdžije’ mogu do izjednačenja prekinuo je, Gabrijel Žesus u 74. minutu, odnosno sudija Majkl Oliver koji nije dosudio očigledan ofsajd domaćeg sastava.

Mančester Siti je zabeležio devetu pobedu u nizu i zauzima prvo mesto na tabeli, dok je ekipa Arsena Vengera šesta sa 19 bodova.

U drugom derbiju dana Čelsi je minimalnim rezultatom savladao Mančester junajted (1:0).

Alvaro Morata
Alvaro Morata / Izvor: Reuters

Gol odluke postigao je Alvaro Morata. Nemanja Matić odigrao je celu utakmicu za "crvene đavole".

U poslednjoj utakmici 11. kola Premijer lige , Everton je došao do pobede golom Bejnsa iz penala u nadoknadi vremena.