ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Сити уз помоћ офсајда победио Арсенал, Челси слави Морату, а Евертон Бејнса (ФОТО)

05.11.2017. 17:57
Nemanja Matić
Немања Матић / Извор: Профимедиа

У оквиру 11. кола Премијер лиге.

Фудбалери Манчестер ситија лако су победили на свом терену екипу Арсенала (3:1) у мечу 11 .кола Премијер лиге. „Грађани“ су током целог меча били бољи ривал и сигурном игром освојили су нова три бода.

ДВОЈКА У НИШУ: Пешић и Канга већ СРУШИЛИ Чаир (ВИДЕО)

ОЛУЈА НА ТВИТЕРУ: Зашто Партизан игра тек од 80. минута, а ко тражи КАЛЧОПОЛИ (ФОТО)

Арсен Венгер је и на овом мечу прошарао састав, па је на терену било чак 10 нових играча, који нису играли против Црвене звезде у четвртом колу Лиге Европе. Ако је Французу та тактика помогла у дуелу са црвено-белима (0:0), против Ситија никако није.

С обзиром на то да су „Грађани“ од старта утакмица били доминатни на терену. Такав приступ им исплатио већ у 19. минуту, када је Де Брујне постигао гол. Већ на старту другог дела игре (50.минут) Агуеро са пенала дуплирао је предност.

Mančester siti
Манчестер сити / Извор: Реутерс

Само петнаест минута касније Лаказет, сманио вођство „Грађана“, али све наде да ’Тобџије’ могу до изједначења прекинуо је, Габријел Жесус у 74. минуту, односно судија Мајкл Оливер који није досудио очигледан офсајд домаћег састава.

Манчестер Сити је забележио девету победу у низу и заузима прво место на табели, док је екипа Арсена Венгера шеста са 19 бодова.

У другом дербију дана Челси је минималним резултатом савладао Манчестер јунајтед (1:0).

Alvaro Morata
Алваро Мората / Извор: Реутерс

Гол одлуке постигао је Алваро Мората. Немања Матић одиграо је целу утакмицу за "црвене ђаволе".

У последњој утакмици 11. кола Премијер лиге , Евертон је дошао до победе голом Бејнса из пенала у надокнади времена.