CRNO-BELI ARHIVIRALI I KRAGUJEVAC: Kalulu i Nikolić doneli Partizanu DESETU uzastopnu pobedu (VIDEO)

25.10.2023. 14:51
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Favorit ubedljiv.

Fudbaleri Partizana savladali su u gostima Radnički iz Kragujevcu (4:0) u zaostalom meču četvrtog kola Superlige Srbije.

DEFINITIVNO JE! Saša Ilić ima novi posaoSaša Ilić

DEFINITIVNO JE! Saša Ilić ima novi posao

NAJBIZARNIJI AUTOGOL IKADA: Savladao je svog golmana sa nekih 40 metara (VIDEO)autogol

NAJBIZARNIJI AUTOGOL IKADA: Savladao je svog golmana sa nekih 40 metara (VIDEO)

BLAMČINA ENGLEZA: Ne razlikuju košarkaše i fudbalereFK Vest Hem

BLAMČINA ENGLEZA: Ne razlikuju košarkaše i fudbalere

Ovo je bila deseta uzastopna pobeda za tim Igora Duljaja u domaćem šampionatu čime su se učvrstili na liderskoj poziciji uz sedam bodova viška u odnosu na, prvog pratioca, Crvenu zvezdu koja ima meč manje.

U prvom poluvremenu nije se imalo bog zna šta videti, a jedini trenutak vredan pažnje jeste pogodak Partizana.

Strelac za crno-bele bio je Aldo Kalulu u 34. minutu posle lepe kontre i prve prave akcije na meču. Fenomenalno je Francuz primio loptu i malo iskosa sa desne strane je uputio neodbranjiv šut u suprotni ugao gola Stojana Lekovića.

RADNIČKI (KG) - PARTIZAN 0:4 (0:1)

Strelci: Kalulu 34, Nikolić 63, 87, Saldanja 81 za Partizan

Stadion: Čika Dača

Sudija: Novak Simović

RADNIČKI 1923 (3-4-3): Leković - Simović, Izučukvu, Mitrović - Adžić, Ristić (od 46. Vidosavljević), Vižđi (od 46. M. Vidović), Bevis (od 75. Tomić) - Čolović, Činedu (od 81. Vidakov), Gluščević (od 75. Gluščević)

PARTIZAN (4-1-4-1): Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Šćekić - Kalulu (od 53. Severina), Natho, Zahid, Menig (od 81. Stjepanović) - Saldanja (od 81. Baždar)

Nastavak nije počeo dobro za crno-bele. Trener Igor Duljaj morao je već posle osam minuta da napravi promenu. Strelac gola, Aldo Kalulu se povredio i zamenio ga je Severina. Pet minuta kasnije velika prilika za Radnički. Nigerijac Činedu je ostao sam na pet metara od gola Partizana, ali je šutirao glavom pored gola.

To je se ispostavilo bio prelomni momenat, pošto je u igru nakon toga ušao Nemanja Nikolić i samo minut kasnije iz prvog kontakta sa loptom udvostručio prednost gostiju.

Iz slične pozicije kao Činedu šutirao je centarfor crno-belih, ali je on za razliku od Nigerijca bio precizan. Asistenciju je upisao Kvinsi Menig.

Poslednja nada za domaće iščezla je u 69. minutu kada je Milan Mitrović zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Saldanja je nedugo zatim zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije brazilskog napadača. Ipak, u 81. minutu nije bilo dileme. Severina je odradio veći deo posla, probio po desnom boku, šutirao pogodio stativu, da bi Saldanja iz drugog pokušaja pogodio gol i promenio rezultat.

Nemanja Nikolić je novim pogotkom tri minuta pre kraja postavio konačan rezultat.

Najnovije vesti o FK Partizan možete naći OVDE.