RASPLET UOČI PLEJ-OFA: Zvezdina trojka protiv Zemuna, Partizan RAZBIO Borac (VIDEO+FOTO)

05.04.2018. 16:45
Derbi
Derbi / Izvor: Srbija Danas

Posle ovog kola biće i podele bodova.

Odigrano je i 30. kolo Superlige Srbije, i sada se zna koji će timovi u plej-of i plej-aut. Najviše pažnje su izazvali mečevi Crvene zvezde i Partizana. Lider na tabeli, crveno-beli su pobedili Zemun sa 3:1, a crno-beli (najbliži pratilac) Borac sa 5:0. Sada je razlika 12 bodova, odnosno šest posle podele poena. Za 14. april zakazan je 157. Večiti derbi koji će u velikoj meri uticati na konačan rasplet u šampionskoj trci.

U plej-of idu Crvena zvezda, Partizan, Čukarički, Radnički Niš, Spartak, Voždovac, Napredak i Vojvodina, a u plej-aut Radnik, Mladost, Zemun, Mačva, Bačka, Javor, Borac i Rad.

Možete i da pročitate kako izgleda raspored u preostalih sedam kola, i to na OVOM linku.

Kako je bilo iz minuta u minut, u mečevima Večitih rivala pročitajte u nastavku teksta.

Sve utakmice 30. kola Superlige počele su u isto vreme, a na portalu Srbija Danas možete da pratite uživo dešavanja sa najveća dva stadiona u Srbiji, Crvene zvezde i Partizana. Crveno i crno-beli su domaćini, Zemunu, odnosno Borcu.

SUPERLIGA: Milojević izabrao za Zemun (SASTAVI)

RATNIČKI NA BORAC: Đukić morao MNOGO da menja, sa ovim snagama RUŠI Borac (SASTAVI)

Uoči ovog kola, prvoplasirana Zvezda ima 12 bodova više od Partizana.

TOK UTAKMICA.

KRAJ I NA "RAJKU MITIĆU".

84. minut - Radonjić sa nekoliko metara, Milošević brani.

KRAJ U HUMSKOJ - Partizan slavio sa 5:0.

89. minut - Ožegović šutira, ali Mišić nogama brani.

79. minut - Prekid Zvezda - Zemun, zbog dima, posle bakljade. Posle minut-dva nastavlja se meč.

84. minut - Dobra intervencija Jovičića posle centaršuta sa desne strane. Popravni, sa leve strane, Jovičić se baca, ali lopta u spoljni deo mreže.

74. minut - Umesto Bena Milijaš.

72. minut - Pokušava Adžić sa ivice kaznenog, ali pored gola. Novi korner, ali nema promene rezultata.

73. minut - GOL! Tošić strelac za Partizan.

70. minut - Pokušava iz "slobodnjaka" Janković, ali zamalo neprecizan.

Razlika između dva meča je desetak minuta. Zvezda - Zemun je počelo malo kasnije.

54. minut - Ulazi Ninkov, nekadašnji kapiten Zvezde umesto Beljića.

63. minut - GOL! Strelac Pantić. Sada je 4:0 za Partizan.

51. minut - GOL! Smanjuje na 3:1 Zemun. Strelac Vukadinović. Greška Račića, a lopta kroz noge Borjana.

54. minut - GOL! Ožegović iz penala. Sada je 3:0 za Partizan.

53. minut - Perišić obara Cucina. Penal za crno-bele.

50. minut - Slobodan udarac za Borac. Jovičić u korner, ali kasnije bez promene rezultata.

U Zvezdi promena. Umesto Rodića Frimpong.

Nema promena ni u Partizanu ni u Borcu.

Malo ranije u Humskoj, nego na drugoj strani Topčiderskog Brda.

POČINJU I DRUGA POLUVREMENA.

PA I NA "RAJKU MITIĆU".

45. minut - Snažan šut Radonjića iz slobodnog udarca. Lopta ide pod prečku, ali je u korner golman Milošević.

KRAJ POLUVREMENA U HUMSKOJ.

38. minut - GOL! Sada je 2:0 za Partizan. Posle kornera, prvenac Markovića. Na kratko se nije znalo da li je lopta prešla gol liniju, ali sudija Vujović pokazuje na centar.

34. minut - Odlična prilika za Zvezdu, ali nema gola. Prvo Radonjić, ali brani Milošević. Pokušava i Pešić, ali brani Milošević. Tačnije lopta ga pogađa u glavu. Ukazuje mu se pomoć.

29. minut - Zdjelar pokušava sa 18 metara, ali izblokiran. Korner za crno-bele.

24. minut - Tavamba šutira, ali pored gola, možda pola metra od stative. Ostaje 1:0 za Partizan.

19. minut - Đerlek pokušava, ali je neprecizan sa 15-ak metara.

18. minut - Na "Rajku Mitiću" je 3:0 za Zvezdu. Radonjić do Ilića, a strelac je Ben.

14. minut - Šansa za Borac u Humskoj. Marinković sam ispred Jovičića, ali golman crno-belih brani.

12. minut - GOL! Sada je 2:0 za Zvezdu. Strelac Pešić.

9. minut - GOL! Ožegović i sada Partizan vodi sa 1:0. Isti igrač je imao priliku u 6. minutu, ali je golman Mišić odbranio.

4. minut - GOL! Slobodan udarac za Zvezdu. Ben izvodi sa 20-ak metara. I vode crveno-beli sa 1:0. Ovo je treći ligaški gol za napadača sa Komora.

POSLE TUČE DELIJA I GROBARA: Navijač završio na REANIMACIJI!