РАСПЛЕТ УОЧИ ПЛЕЈ-ОФА: Звездина тројка против Земуна, Партизан РАЗБИО Борац (ВИДЕО+ФОТО)

05.04.2018. 16:45
Derbi
Дерби / Извор: Србија Данас

После овог кола биће и поделе бодова.

Одиграно је и 30. коло Суперлиге Србије, и сада се зна који ће тимови у плеј-оф и плеј-аут. Највише пажње су изазвали мечеви Црвене звезде и Партизана. Лидер на табели, црвено-бели су победили Земун са 3:1, а црно-бели (најближи пратилац) Борац са 5:0. Сада је разлика 12 бодова, односно шест после поделе поена. За 14. април заказан је 157. Вечити дерби који ће у великој мери утицати на коначан расплет у шампионској трци.

У плеј-оф иду Црвена звезда, Партизан, Чукарички, Раднички Ниш, Спартак, Вождовац, Напредак и Војводина, а у плеј-аут Радник, Младост, Земун, Мачва, Бачка, Јавор, Борац и Рад.

Можете и да прочитате како изгледа распоред у преосталих седам кола, и то на ОВОМ линку.

Како је било из минута у минут, у мечевима Вечитих ривала прочитајте у наставку текста.

Све утакмице 30. кола Суперлиге почеле су у исто време, а на порталу Србија Данас можете да пратите уживо дешавања са највећа два стадиона у Србији, Црвене звезде и Партизана. Црвено и црно-бели су домаћини, Земуну, односно Борцу.

СУПЕРЛИГА: Милојевић изабрао за Земун (САСТАВИ)

РАТНИЧКИ НА БОРАЦ: Ђукић морао МНОГО да мења, са овим снагама РУШИ Борац (САСТАВИ)

Уочи овог кола, првопласирана Звезда има 12 бодова више од Партизана.

ТОК УТАКМИЦА.

КРАЈ И НА "РАЈКУ МИТИЋУ".

84. минут - Радоњић са неколико метара, Милошевић брани.

КРАЈ У ХУМСКОЈ - Партизан славио са 5:0.

89. минут - Ожеговић шутира, али Мишић ногама брани.

79. минут - Прекид Звезда - Земун, због дима, после бакљаде. После минут-два наставља се меч.

84. минут - Добра интервенција Јовичића после центаршута са десне стране. Поправни, са леве стране, Јовичић се баца, али лопта у спољни део мреже.

74. минут - Уместо Бена Милијаш.

72. минут - Покушава Аџић са ивице казненог, али поред гола. Нови корнер, али нема промене резултата.

73. минут - ГОЛ! Тошић стрелац за Партизан.

70. минут - Покушава из "слободњака" Јанковић, али замало непрецизан.

Разлика између два меча је десетак минута. Звезда - Земун је почело мало касније.

54. минут - Улази Нинков, некадашњи капитен Звезде уместо Бељића.

63. минут - ГОЛ! Стрелац Пантић. Сада је 4:0 за Партизан.

51. минут - ГОЛ! Смањује на 3:1 Земун. Стрелац Вукадиновић. Грешка Рачића, а лопта кроз ноге Борјана.

54. минут - ГОЛ! Ожеговић из пенала. Сада је 3:0 за Партизан.

53. минут - Перишић обара Цуцина. Пенал за црно-беле.

50. минут - Слободан ударац за Борац. Јовичић у корнер, али касније без промене резултата.

У Звезди промена. Уместо Родића Фримпонг.

Нема промена ни у Партизану ни у Борцу.

Мало раније у Хумској, него на другој страни Топчидерског Брда.

ПОЧИЊУ И ДРУГА ПОЛУВРЕМЕНА.

ПА И НА "РАЈКУ МИТИЋУ".

45. минут - Снажан шут Радоњића из слободног ударца. Лопта иде под пречку, али је у корнер голман Милошевић.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА У ХУМСКОЈ.

38. минут - ГОЛ! Сада је 2:0 за Партизан. После корнера, првенац Марковића. На кратко се није знало да ли је лопта прешла гол линију, али судија Вујовић показује на центар.

34. минут - Одлична прилика за Звезду, али нема гола. Прво Радоњић, али брани Милошевић. Покушава и Пешић, али брани Милошевић. Тачније лопта га погађа у главу. Указује му се помоћ.

29. минут - Здјелар покушава са 18 метара, али изблокиран. Корнер за црно-беле.

24. минут - Тавамба шутира, али поред гола, можда пола метра од стативе. Остаје 1:0 за Партизан.

19. минут - Ђерлек покушава, али је непрецизан са 15-ак метара.

18. минут - На "Рајку Митићу" је 3:0 за Звезду. Радоњић до Илића, а стрелац је Бен.

14. минут - Шанса за Борац у Хумској. Маринковић сам испред Јовичића, али голман црно-белих брани.

12. минут - ГОЛ! Сада је 2:0 за Звезду. Стрелац Пешић.

9. минут - ГОЛ! Ожеговић и сада Партизан води са 1:0. Исти играч је имао прилику у 6. минуту, али је голман Мишић одбранио.

4. минут - ГОЛ! Слободан ударац за Звезду. Бен изводи са 20-ак метара. И воде црвено-бели са 1:0. Ово је трећи лигашки гол за нападача са Комора.

ПОСЛЕ ТУЧЕ ДЕЛИЈА И ГРОБАРА: Навијач завршио на РЕАНИМАЦИЈИ!