21°C
05.05.2024.
117.1117
109.3684

REAL JE NEUNIŠTIV: Madriđani nakon PRODUŽETAKA srušili Siti i zakazali finale sa Liverpulom!

04.05.2022. 23:40
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Profimedia

Spektakularan meč dostojan polufinala Lige šampiona.

Ekipa Real Madrida napravila je još jedno čudo u ovoj sezoni Lige šampiona. "Kraljevski klub" je na svom stadionu u polufinalu Lige šampiona uspeo da savlada Mančester siti sa 3:1, što je u ukupnom skoru iznosi 6:5 i tako zakaže finale sa Liverpulom.

EKSPLOZIJA NA ČIZMI: Umesto Vlahovića stiže Kavani!

NOSIO GA JE NA 'ONOJ' UTAKMICI: Maradonin dres prodat po REKORDNOJ ceni

SUSRET SA LEGENDOM: Piksi stigao u Madrid i odmah je želeo NJEGA da vidi (FOTO)

Otvorio  je Real ofanzivno utakmicu, tako da je prvo uzbuđenje na meču viđeno kada je Karvahal odlično pronašao Karima Benzemu, ali je Francuz iz teške pozicije izvukao najviše i šutirao glavom ali van okvira gola.

Već u osmom minutu viđene su prve velike tenzije na terenu kada je Laport isprovocirao Luku Modrića i udario ga šamarom, a ovaj ga potom odgurnuo na zemlju. Iz cele priče se izrodio žuti karton za štopera Sitija i vezistu Reala i igra je ubrzo nastavljena.

Samo nekoliko minuta nakon toga, najbolji strelac ove sezone Lige šampiona - Benzema je već u 12. minutu ponovo probao, ali je ovaj udarac bio još lošiji nego u uvodnim trenucima meča.

Uprkos napadima Madriđana, na odmor se otišlo bez golova.

Već u prvom minutu nastavka, Real je izveo akciju iz udžbenika ali Vinisijus nije uspeo da zatrese mrežu Edersona.

Mešutim, Siti se polako konsolidovao i delovao sve opasnije. Opsedali su gol Kurtoe i to im se splatilo u 73. minutu kada je Rijad Marez postigao gol i to je bio trenutak kada je ućutao ceo "Santijago Bernabeu".

Želeli su izabranici Pepa Gvardiole brzo i do drugog gola ali najzaslužniji što nije do toga došlo je svakako Tio Kurtoa koji je briljirao na golu i bio nepremostivi bedem u završnici utakmice. Međutim, u 87. minutu Real je spasao i Mendi koji je loptu izbacio sa gol linije.

Počeo je i devedeseti minut meča, nade su se polako gasile za Real ali....Rodrigo je odlično reagovao na pas Karima Benzeme - Ederson je bio nemoćan i rezultat je bio 1:1 - taj rezultat je i dalje Mančester siti vodio u finale Lige šampiona.

Meč je produžen na šest minuta, ali je u prvom minutu nadoknade na odličan centaršut Karvahala ponovo najbolje u kaznenom prostoru Sitija odreagovao Rodrigo koji je uputio udarac glavom ka golu i po drugi put savladao Edersona za 2:1 i potpuni delirijum na stadionu u Madridu.

Pokušavali su izabranici Karla Anćelotija da odmah završe sa ovim mečom, napadali su ali je Ederson uspevao da sačuva svoju mrežu.

Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka gledali smo produžetke.

Već u 3. minutu prvog produžetka Ruben Dijas je grubo startovao nad Benzemom u kaznenom prostoru i Orsato je odmah pokazao na belu tačku.

Uprkos provokacijama Edersona, Benzema je bio miran i zakucao je loptu u mrežu "Građana" za 3:1!

Imao je snage Mančester za još nekoliko napada na ovom meču ali ništa od toga nisu uspeli da realizuju ni Foden ni Sterling koji se kasnije našao u na terenu.

Već oko 110. minuta kao da je i Pep Gvardiola digao ruke od ove utakmice. Pogledajte i sami kako je izgledao slavni fudbalski stručnjak na klupi.

Poslednji sudijski zvižduk nakon nešto više od dva časa vrhunskog fudbala, doneo je pravi delirijum na stadionu u Madridu, a kako i ne bi kada je "kraljevski klub" na najspektakulraniji način stigao do finala Lige šampiona gde ih čeka Liverpul, Jirgena Klopa.

Podsetimo se, ovo će biti repriza finala iz 2018. godine - u kojem je Real imao više sreće, a posebno mu je pomegao Ljoris Karijus.

Finale Lige šampiona zakazano je za 28. maj, a igra se u Parizu, na stadionu "Francuska".