РЕАЛ ЈЕ НЕУНИШТИВ: Мадриђани након ПРОДУЖЕТАКА срушили Сити и заказали финале са Ливерпулом!

04.05.2022. 23:40
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Профимедиа

Спектакуларан меч достојан полуфинала Лиге шампиона.

Екипа Реал Мадрида направила је још једно чудо у овој сезони Лиге шампиона. "Краљевски клуб" је на свом стадиону у полуфиналу Лиге шампиона успео да савлада Манчестер сити са 3:1, што је у укупном скору износи 6:5 и тако закаже финале са Ливерпулом.

ЕКСПЛОЗИЈА НА ЧИЗМИ: Уместо Влаховића стиже Кавани!

НОСИО ГА ЈЕ НА 'ОНОЈ' УТАКМИЦИ: Марадонин дрес продат по РЕКОРДНОЈ цени

СУСРЕТ СА ЛЕГЕНДОМ: Пикси стигао у Мадрид и одмах је желео ЊЕГА да види (ФОТО)

Отворио  је Реал офанзивно утакмицу, тако да је прво узбуђење на мечу виђено када је Карвахал одлично пронашао Карима Бензему, али је Француз из тешке позиције извукао највише и шутирао главом али ван оквира гола.

Већ у осмом минуту виђене су прве велике тензије на терену када је Лапорт испровоцирао Луку Модрића и ударио га шамаром, а овај га потом одгурнуо на земљу. Из целе приче се изродио жути картон за штопера Ситија и везисту Реала и игра је убрзо настављена.

Само неколико минута након тога, најбољи стрелац ове сезоне Лиге шампиона - Бензема је већ у 12. минуту поново пробао, али је овај ударац био још лошији него у уводним тренуцима меча.

Упркос нападима Мадриђана, на одмор се отишло без голова.

Већ у првом минуту наставка, Реал је извео акцију из уџбеника али Винисијус није успео да затресе мрежу Едерсона.

Мешутим, Сити се полако консолидовао и деловао све опасније. Опседали су гол Куртое и то им се сплатило у 73. минуту када је Ријад Марез постигао гол и то је био тренутак када је ућутао цео "Сантијаго Бернабеу".

Желели су изабраници Пепа Гвардиоле брзо и до другог гола али најзаслужнији што није до тога дошло је свакако Тио Куртоа који је бриљирао на голу и био непремостиви бедем у завршници утакмице. Међутим, у 87. минуту Реал је спасао и Менди који је лопту избацио са гол линије.

Почео је и деведесети минут меча, наде су се полако гасиле за Реал али....Родриго је одлично реаговао на пас Карима Бенземе - Едерсон је био немоћан и резултат је био 1:1 - тај резултат је и даље Манчестер сити водио у финале Лиге шампиона.

Меч је продужен на шест минута, али је у првом минуту надокнаде на одличан центаршут Карвахала поново најбоље у казненом простору Ситија одреаговао Родриго који је упутио ударац главом ка голу и по други пут савладао Едерсона за 2:1 и потпуни делиријум на стадиону у Мадриду.

Покушавали су изабраници Карла Анћелотија да одмах заврше са овим мечом, нападали су али је Едерсон успевао да сачува своју мрежу.

Након последњег судијског звиждука гледали смо продужетке.

Већ у 3. минуту првог продужетка Рубен Дијас је грубо стартовао над Бенземом у казненом простору и Орсато је одмах показао на белу тачку.

Упркос провокацијама Едерсона, Бензема је био миран и закуцао је лопту у мрежу "Грађана" за 3:1!

Имао је снаге Манчестер за још неколико напада на овом мечу али ништа од тога нису успели да реализују ни Фоден ни Стерлинг који се касније нашао у на терену.

Већ око 110. минута као да је и Пеп Гвардиола дигао руке од ове утакмице. Погледајте и сами како је изгледао славни фудбалски стручњак на клупи.

Последњи судијски звиждук након нешто више од два часа врхунског фудбала, донео је прави делиријум на стадиону у Мадриду, а како и не би када је "краљевски клуб" на најспектакулранији начин стигао до финала Лиге шампиона где их чека Ливерпул, Јиргена Клопа.

Подсетимо се, ово ће бити реприза финала из 2018. године - у којем је Реал имао више среће, а посебно му је помегао Љорис Каријус.

Финале Лиге шампиона заказано је за 28. мај, а игра се у Паризу, на стадиону "Француска".