REAL SRUŠIO SAM SEBE: Autogol Militaa za slavlje Barse pred revanš (VIDEO)

02.03.2023. 23:51
FK Barselona
FK Barselona / Izvor: Profimedia

Polufinale Kupa Kralja...

Fudbaleri Barselone pobedili su Real u Madridu sa 1:0 u prvoj polufinalnoj utakmici španskog Kupa Kralja. Katalonci su tako stekli značajnu prednost pred revanš na svom stadionu, koji će se igrati 5. aprila.

DULJAJ REŠIO REBUS: Ovo je Partizanov tim za čudo na Marakani (SASTAV)

SUPERLIGA SRBIJE: Kolubari dosta i minimalac protiv Javora!

MILOJEVIĆ PRELOMIO: Ovo je Zvezdin tim za juriš na pobedu u 169. Večitom derbiju (SASTAV)

Barselona je već drugi put ove godine slavila u "El klasiku" protiv svog najvećeg rivala, pošto je u januaru dobila finale Superkupa Španije u Rijadu i pokazala mnogim evropskim timovima način na koji se Real može oboriti na pleća.

U prvom poluvremenu nije bilo puno pravih šansi, a Barsa je svoju jedinu priliku pretvorila u pogodak.

Barselona je u ovaj duel ušla oslabljena za Levandovskog, Pedrija i Dembelea, pa je Ćavi logično postavio blok i prepustio Realu inicijativu.

Domaćin je imao posed, diktirao je ritam, u 12. minutu je Benzemi poništen gol zbog ofsajda, ali do prave prilike za postizanje regularnog pogotka nije mogao, jer je Barsina postava funkcionisala kao "švajcarski sat".

Čekali su gosti svoju priliku, dočekali su je u 26. minutu i odmah poveli. Feran Tores je kontri poslao sjajan pas za Kesija i spojio ga sa golom, ovaj je šutirao, Kurtoa mu je "skinuo" zicer, ali belgijski golman nije imao sreće. Lopta je posle njegove intervencije pogodila Edera Militaa i vratila se u mrežu, pa je Brazilac ni kriv ni dužan postigao autogol.

Do kraja je Real bezuspešno pokušavao da probije odlično postavljeni bedem ispred Ter Štegena.

U drugom poluvremenu ista priča. Real je imao loptu u posedu, ali bukvalno nije znao šta da radi sa njom i nije imao nikakvu ideju kako da dođe do neke povoljne situacije.

Buskets, De Jong i Kesi su sjajnom partijom "ugušili" šampiona Evrope i Španije na sredini terena, dok je zadnja linija Barselone savršeno stajala sve vreme, pa Karim Benzema bukvalno nije dobio upotrebljivu loptu za 95 minuta igre.

Ponovo je Ćavijeva ekipa strpljivo čekala svoju priliku da zada konačan udarac i propustila je to da uradi u 71. minutu. Kesi je bio u sjajnoj poziciji, tukao je ka golu, Kurtoa je bio savladan, ali je lopta pogodila napadača katalonske ekipe Fatija, pa je on ničim izazvan spasio Real.

U finišu jalovi napadi Reala, pa Barselona na revanš nosi prednost koja može da bude i ključna za plasman u finale.

Podsetimo, sinoć je Osasuna na svom terenu pobedila Atletik Bilbao sa 1:0 u prvoj utakmici drugog polufinalnog para.

Pogledajte kako izgleda Pamela Rajf, fitnes instruktorka koja radi za FK Paderborn