ŠPANSKI MEDIJI OSULI RAFALNU PALJBU: "Dajte im titulu!" Realu se ovo nije desilo 64 GODINE

03.04.2022. 11:21
Real
Real / Izvor: Foto: streamff printscreen

Tri penala su baš mnogo.

Real Madrid je u 30. kolu La lige pobedio Seltu u gostima 2:1 i pobegao Sevilji na osam bodova prednosti.

"ŠTA ME TO PITAŠ?! SMIRI SE" Švajcarski novinar provocirao Piksija, on ga SPUSTIO kao niko nikad! Odgovorio i Srbinu

NISU NI NEMCI ONO ŠTO SU BILI: Bajern GUBI meč 3:0 za "zelenim stolom" zbog BIZARNOG propusta

TADIĆ BESAN: Doneo sam vam NOVAC, nisam ovo ZASLUŽIO

Anćelotijev tim je poveo golom Karima Benzeme sa penala u 19. minutu da bi domaćinima u 40. minutu bio poništen gol zbog ofsajda. Izjednačili su u 52. preko Nolita, Benzema je u 64. minutu promašio drugi penal, ali je pet minuta kasnije realizovao treći za pobedu Reala.

Prvi put posle 64 godine Realu su u prvenstvu dosuđena tri penala na jednoj utakmici, a dva od tri su sumnjiva. Kod prvog penala štoper Selte je očito sapleo Vinisijusa Žuniora i ništa nije bilo sporno, ali sledeća dva penala podigla su puno prašine.

Kod drugog je Lukas Vaskez, činilo se, pao sam od sebe, a kod trećeg je Ferland Mendi podmetnuo nogu pod štopera Selte. Sudija je nakon kratke konsultacije s VAR-om potvrdio svoju odluku.

Dan nakon utakmice katalonski mediji, koji su iz očitih razloga naklonjeni Barseloni, strašno su kritikovali suđenje i penale koje je Real dobio u Vigu. Najdalje je otišao list Sport koji je na naslovnicu stavio veliki naslov "Dajte im titulu".

- Sudac je dosudio tri skandalozna penala za Real, a Selti je poništio gol zbog sumnjivog ofsajda. Real nije zaslužio pobedu u Vigu, ali je uz pomoć sudije najverovatnije osigurao naslov šampiona - piše Sport.

Mundo Deportivo se uglavnom na naslovnicama bavi Barselonom, ali nije propustio propratiti Realovu pobedu. Na naslovnici je samo pisalo "Skandalozno" uz sličan komentar da Real nije zaslužio bodove, ali mu je pomogao arbitar.

Marka, tradicionalno okrenuta Realu, nije previše komentarisala penale, ali je na udarnom mestu objavila veliki naslov "Jedanaest metara bliže tituli", aludirajući na pobedu s dva gola Benzeme iz dosuđenih penala.