ШПАНСКИ МЕДИЈИ ОСУЛИ РАФАЛНУ ПАЉБУ: "Дајте им титулу!" Реалу се ово није десило 64 ГОДИНЕ

03.04.2022. 11:21
Real
Реал / Извор: Фото: streamff printscreen

Три пенала су баш много.

Реал Мадрид је у 30. колу Ла лиге победио Селту у гостима 2:1 и побегао Севиљи на осам бодова предности.

"ШТА МЕ ТО ПИТАШ?! СМИРИ СЕ" Швајцарски новинар провоцирао Пиксија, он га СПУСТИО као нико никад! Одговорио и Србину

НИСУ НИ НЕМЦИ ОНО ШТО СУ БИЛИ: Бајерн ГУБИ меч 3:0 за "зеленим столом" због БИЗАРНОГ пропуста

ТАДИЋ БЕСАН: Донео сам вам НОВАЦ, нисам ово ЗАСЛУЖИО

Анћелотијев тим је повео голом Карима Бенземе са пенала у 19. минуту да би домаћинима у 40. минуту био поништен гол због офсајда. Изједначили су у 52. преко Нолита, Бензема је у 64. минуту промашио други пенал, али је пет минута касније реализовао трећи за победу Реала.

Први пут после 64 године Реалу су у првенству досуђена три пенала на једној утакмици, а два од три су сумњива. Код првог пенала штопер Селте је очито саплео Винисијуса Жуниора и ништа није било спорно, али следећа два пенала подигла су пуно прашине.

Код другог је Лукас Васкез, чинило се, пао сам од себе, а код трећег је Ферланд Менди подметнуо ногу под штопера Селте. Судија је након кратке консултације с ВАР-ом потврдио своју одлуку.

Дан након утакмице каталонски медији, који су из очитих разлога наклоњени Барселони, страшно су критиковали суђење и пенале које је Реал добио у Вигу. Најдаље је отишао лист Спорт који је на насловницу ставио велики наслов "Дајте им титулу".

- Судац је досудио три скандалозна пенала за Реал, а Селти је поништио гол због сумњивог офсајда. Реал није заслужио победу у Вигу, али је уз помоћ судије највероватније осигурао наслов шампиона - пише Спорт.

Мундо Депортиво се углавном на насловницама бави Барселоном, али није пропустио пропратити Реалову победу. На насловници је само писало "Скандалозно" уз сличан коментар да Реал није заслужио бодове, али му је помогао арбитар.

Марка, традиционално окренута Реалу, није превише коментарисала пенале, али је на ударном месту објавила велики наслов "Једанаест метара ближе титули", алудирајући на победу с два гола Бенземе из досуђених пенала.