BIĆE VATRE U MINHENU: Remi Arsenala i Bajerna na Emirejtsu

09.04.2024. 22:53
Gabrijel Martineli i Josua Kimih
Gabrijel Martineli i Josua Kimih / Izvor: Profimedia

Fudbaleri Arsenala i Bajern Minhena remizirali su (2:2) u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Domaći tim je imao terensku inicijativu tokom 90 minuta, ali nije uspeo da ostvari trijumf.

Arsenal je do prednosti stigao u 12. minutu. Malu konfuziju u odbrani Bajerna iskoristio je Bukajo Saka i lepim udarcem levom nogom prevario Nojera.

Bavarci su priliku tražili iz kontre i posle jedne takve situacije poravnali su u 18. minutu. Strelac je bio, bivši igrač Tobdžija, Serž Gnabri.

Gosti su preokrenuli u 32. minutu. Liroj Sane se stuštio s centra terena ka golu Arsenala, a zaustavio ga je Vilijam Saliba, ali na nepropisan. Da nesreća po domaće bude veća prekršaj je defanzivac napravio u šesnaestercu i priliku da preokrene rezultat imao je Hari Kejn. Englez je bio nemilosrdan i Bajern je poveo u Londonu.

Arsenal je pretio u nastavku, a inicijativa im se isplatila u 76. minutu. Gabrijel Žesus je uradio veći deo posla, asistirao do Trosara koji je uspeo da savlada Nojera.

Do kraja meča najbolju priliku je imao Kingsli Koman, ali se isprečila stativa. Dok je uzbuđenja bilo pred golom Bajerna u 95. minutu kada su domaći tražili penal nakon duela Sake i Nojera, ali je glavni arbitar Niberg ostao nem.