БИЋЕ ВАТРЕ У МИНХЕНУ: Реми Арсенала и Бајерна на Емирејтсу

09.04.2024. 22:53
Gabrijel Martineli i Josua Kimih
Габријел Мартинели и Јосуа Кимих / Извор: Профимедиа

Фудбалери Арсенала и Бајерн Минхена ремизирали су (2:2) у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона.

Домаћи тим је имао теренску иницијативу током 90 минута, али није успео да оствари тријумф.

Арсенал је до предности стигао у 12. минуту. Малу конфузију у одбрани Бајерна искористио је Букајо Сака и лепим ударцем левом ногом преварио Нојера.

Баварци су прилику тражили из контре и после једне такве ситуације поравнали су у 18. минуту. Стрелац је био, бивши играч Тобџија, Серж Гнабри.

Гости су преокренули у 32. минуту. Лирој Сане се стуштио с центра терена ка голу Арсенала, а зауставио га је Вилијам Салиба, али на непрописан. Да несрећа по домаће буде већа прекршај је дефанзивац направио у шеснаестерцу и прилику да преокрене резултат имао је Хари Кејн. Енглез је био немилосрдан и Бајерн је повео у Лондону.

Арсенал је претио у наставку, а иницијатива им се исплатила у 76. минуту. Габријел Жесус је урадио већи део посла, асистирао до Тросара који је успео да савлада Нојера.

До краја меча најбољу прилику је имао Кингсли Коман, али се испречила статива. Док је узбуђења било пред голом Бајерна у 95. минуту када су домаћи тражили пенал након дуела Саке и Нојера, али је главни арбитар Ниберг остао нем.