REMI ENGLESKE I UKRAJINE: Šveđani DEKLASIRALI Estoniju!

09.09.2023. 20:43
fudbalska reprezentacija Engleske
fudbalska reprezentacija Engleske / Izvor: Profimedia

Kvalifikacije za EURO...

Fudbaleri Ukrajine i Engleske remizirali su 1:1 u derbi meču petog kola grupe C kvalifikacija za EURO. Utakmica je odigrana u poljskom Vroclavu.

KVALIFIKACIJE ZA EURO: Belgijanci minimalcem slavili u Azerbejdžanu!

NA OVOME JE DULJAJ INSISTIRAO: Stiglo pojačanje u Partizan (FOTO)

POVREDA U NEZGODNOM TRENUTKU: Olmo možda preskače Zvezdu?

Englezi su bili bolji rival u prvih dvadesetak minuta, ali nisu uspeli to da iskoriste. Umesto toga Ukrajina je iz svoje prve dobre akcije na meču povela. Igrao se 26. minut kada su Cigankov i Konoplja odlično kombinovali po desnoj strani, usledila je povratna lopta u kazneni prostor, a na praovm mestu našao se Arsenalov Oleksandr Zinčenko i zatresao mrežu rivala.

Engleska je ipak stigla do izjednačenja pre odlaska na odmor. Kapiten "gordog albiona" Kejn poslao je fenomenalnu dugu loptu ka utrčalom Kajlu Vokeru, a iskusni defanzivac pogodio za radost Engleza.

Na isteku časa igre Engleska je imala sjajnu šansu da povede. Saka je snašo šutirao levo iskosa, a golman Ukrajinaca Buščan vrhovima prstiju skrenuo loptu do prečke.

Samo nekoliko minuta kasniji čini se da nije dosuđen očigledan penal za Englesku. Saka je šutirao, anjegov udarac rukom zaustavio defanzivac Ukrajine Krivcov, ali najstrože kazne nije bilo.

Na kraju je ostalo 1:1.

U grupu F Švedska je bila sigurna i kao gost savladala Estoniju sa ubedljivih 5:0. Golove za Šveđane postigli su Viktor Đokreš, Dejan Kuluševski, Aleksandar Isak. Robin Kuison i Viktor Klasen.

Na utakmici grupe I Andora - Belorusija nije bilo golova, 0:0.