РЕМИ ЕНГЛЕСКЕ И УКРАЈИНЕ: Швеђани ДЕКЛАСИРАЛИ Естонију!

09.09.2023. 20:43
fudbalska reprezentacija Engleske
фудбалска репрезентација Енглеске / Извор: Профимедиа

Квалификације за ЕУРО...

Фудбалери Украјине и Енглеске ремизирали су 1:1 у дерби мечу петог кола групе Ц квалификација за ЕУРО. Утакмица је одиграна у пољском Вроцлаву.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕУРО: Белгијанци минималцем славили у Азербејџану!

НА ОВОМЕ ЈЕ ДУЉАЈ ИНСИСТИРАО: Стигло појачање у Партизан (ФОТО)

ПОВРЕДА У НЕЗГОДНОМ ТРЕНУТКУ: Олмо можда прескаче Звезду?

Енглези су били бољи ривал у првих двадесетак минута, али нису успели то да искористе. Уместо тога Украјина је из своје прве добре акције на мечу повела. Играо се 26. минут када су Циганков и Конопља одлично комбиновали по десној страни, уследила је повратна лопта у казнени простор, а на праовм месту нашао се Арсеналов Олександр Зинченко и затресао мрежу ривала.

Енглеска је ипак стигла до изједначења пре одласка на одмор. Капитен "гордог албиона" Кејн послао је феноменалну дугу лопту ка утрчалом Кајлу Вокеру, а искусни дефанзивац погодио за радост Енглеза.

На истеку часа игре Енглеска је имала сјајну шансу да поведе. Сака је снашо шутирао лево искоса, а голман Украјинаца Бушчан врховима прстију скренуо лопту до пречке.

Само неколико минута каснији чини се да није досуђен очигледан пенал за Енглеску. Сака је шутирао, ањегов ударац руком зауставио дефанзивац Украјине Кривцов, али најстроже казне није било.

На крају је остало 1:1.

У групу Ф Шведска је била сигурна и као гост савладала Естонију са убедљивих 5:0. Голове за Швеђане постигли су Виктор Ђокреш, Дејан Кулушевски, Александар Исак. Робин Куисон и Виктор Класен.

На утакмици групе И Андора - Белорусија није било голова, 0:0.