ROSONERI SRUŠILI VERONU: Tonali u finišu spasao šampiona!

17.10.2022. 00:18
E
E / Izvor: Foto: TwitterPrintscreen/Seria A

Važna pobeda Milana.

Fudbaleri Milana ostvarili su bitnu pobedu na gostovanju protiv Verone u poslednjoj utakmici nedeljnog programa desetog kola Serije A. Tim Stefana Piolija pobedio je rezultatom 2:1 (1:1), a ključni gol postigao je Sandro Tonali u 81. minutu.

RONALDU PONIŠTEN NAJČUDNIJI GOL! Portugalac zaradio i ŽUTI KARTON zbog PROTESTA!

NICA U VELIKOM PROBLEMU PRED PARTIZAN: Jedan od najboljih van stroja! Ali nije samo to...

SRBIN POKAZAO ZVEZDI KAKO DO "BREJKA": Monako PREKINUO seriju pobeda, Trabzon BEZ POBEDE u derbiju!

Poveo je Milan već u devetom minutu – autogol je postigao veteran Migel Veloso. Ipak, Verona ubrzo uspeva da odgovori – nemački defanzivac Koraj Gunter šutira, a lopta se odbija i uspeva da prevari iskusnog rumunskog golmana Ćiprijana Tatarušanua, koji je stajao među stativama Milana.

Tri boda šampionu donosi Sandro Tonali spomenutim pogotkom u 81. minutu, a sjajnu asistenciju tom prilikom Tonaliju je uputio hrvatski reprezentativac Ante Rebić, koji je ušao u igru na poluvremenu.

Rade Krunić je utakmicu započeo kao starter Milana, a onda je zamenjen u 60. minutu. U Veroni zbog povreda u protokolu nije bilo srpskih reprezentativaca Darka Lazovića i Ivana Ilića, a iskusni napadač iz BiH Marko Đurić u igru je ušao u 65. minutu.

U narednoj rundi šampioni će na „San Siru“ dočekati Moncu, a Verona će gostovati Sasuolu.

"Rosoneri" posle ovog trijumfa ima 23 boda, tri manje od lidera na tabeli Napolija, a ovo je crveno-crnima bila treća pobeda zaredom u prvenstvu.

Verona nastavlja da niže neuspehe, sa sedam poraza u prvih deset kola sada su treći otpozadi sa tek pet bodova.