LIGA NACIJA: Greške skupo koštale Srbiju, Rusiji sva tri boda (VIDEO)

03.09.2020. 20:22
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Reuters
Meč počinje u 20.45.

Reprezentacija Rusije savladala je Srbiju u Moskvi sa 3:1 (0:0) u prvom kolu Divizije B grupe 3 Lige nacija i došla do prva tri boda u novom ciklusu. Orlovi su bili bolji rival u prvom poluvremenu, ali je u drugom sve krenulo na vodenicu Rusije posle penala koji je napravio Pavlović, a uspešno ga realizovao Dzjuba u 48. minutu.

POTRES U SFINTULU: Partizanov protivnik PRODAO PRVOG golmana! Vidite GDE ide

PUNI SE KASA U HUMSKOJ: Evo koliko je Partizan zaradio od transfera Nemanje Miletića

TRAŽE OSTAVKE U FSS-U SVIH ČELNIKA KOJI SU IZ PARTIZANA: Navijači pokrenuli lavinu! Njih smatraju IZDAJNICIMA

Od tog trenutka su krenuli ofanzivnije Rusi, ali bez prave šanse da bi Karavaev u 69. minutu iskosa sa ivice šesnaesterca snažno šutirao, a Dmitrović nije imao španse da sačuva gol. Uspela je Srbija da se trgne na trenutak, Lazović je odlično asistirao Mitroviću koji je lako sproveo loptu u mrežu u 78. minutu i delovalo je da će Orlovi krenuti u napad makar po bod, ali se onda desila greška Maksimovića. Okliznuo se štoper Srbije, što je odmah iskoristio Dzjuba i svojim drugim golom na meču rešio pitanje pobednika.

Fudbaleri Rusije i Srbije igraće večeras od 20.45 utakmicu B divizije Grupe 3 Lige nacija u Moskvi na stadionu Lav Jašin. Biće ovo prvi meč Orlova posle nepunih godinu dana, tačnije 10 meseci, još od meča u Beogradu protiv Ukrajine koji je završen 2:2.

Rusija i Srbija su od samostalnosti Srbije odigrali četiri utakmice, a Orlovi nisu uspeli da ostvare trijumf. Rusija je ostvarila dve pobede i dva remija u ta četiri meča.

90+4. minut
Kraj meča u Moskvi.
90. minut
Dobra prilika za Đuričića, ali je Šunjin uspeo da odbrani.
81. minut
3:1!!! Ponovo Rusija povećava prednost. Okliznuo se Nikola Maksimović, a to je odmah iskoristio Dzjuba i postigao drugi gol na meču.
79. minut
2:1!!! Smanjuje Srbija vođstvo Rusije. Darko Lazović se odlično snašao i ubacio loptu na peterac gde Mitroviću nije bil oteško da postigne gol.
77. minut
Druga izmena u Rusiji, iašao je Semenov, a zamenio ga je Nošteter.
69. minut
2:0!!! Rusija je udvostručila vođstvo. Karavajev je sjajno povukao loptu i iskosa sa ivice šesnaesterca snažno šutirao, a Dmitrović je bio nemoćan.
68. minut
Prva izmena u Rusiji, iz igre izlazi Bakaev, a ulazi Mirančuk.
65. minut
Još jedna izmena u Srbiji, Đuričić je zamenio Milinković-Savića.
64. minut
Prva izmena u Srbiji, Kolarov je zamenio Pavlovića.
63. minut
Mitrović je imao šansu da ozbiljnije ugrozi Rusije, ali je slabo šutirao pravo u Šunjina.
62. minut
Tadić se dobro snašao i izborio priliku za šut, ali je lopta otišla pored gola.
60. minut
Gol je dao krila Rusiji koja je preuzela potpuno inicijativu, mada bez konkretne prilike.
48. minut
1:0!!! Vodi Rusija. Tek što je počelo drugo poluvreme, Strahinja Pavlović je napravio prekršaj, a sudija Kalum pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Dzjuba.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

II POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
41. minut
Najbolja prilika za Rusiju, Bakaev je iz izgledne pozicije snažno šutirao, a lopta završila iznad prečke gola Srbije.
34. minut
Desetak minuta mirnije igre, mada Srbija ima terensku inicijativu.
23. minut
Prva prilika i to odelična za Rusiju. Dzjuba je šutirao sa šest, sedam metara, ali je Dmitrović uspeo da odlično reaguje.
21. minut
Najbolja prilika za Srbiju, Kostić je povukao loptu po levoj strani, uputio pas po zemlji, a Milinković-Savić oštro šutirao, ali je Šunjin uspeo da zakači loptu i izbaci u korner.
16. minut
Srbija je bolji rival una početku meča, Orlovi kontrolišu dešavanja na terenu.
10. minut
Ubacio je loptu Filip Kostić, a Sergej Milinković-Savić glavom šutirao preko gola.
6. minut
Prva prilika za Srbiju, probao je Aleksandar Mitrović glavom, ali je šutirao pravo u golmana Šunjina.