ЛИГА НАЦИЈА: Грешке скупо коштале Србију, Русији сва три бода (ВИДЕО)

03.09.2020. 20:22
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Реутерс

Меч почиње у 20.45.

Репрезентација Русије савладала је Србију у Москви са 3:1 (0:0) у првом колу Дивизије Б групе 3 Лиге нација и дошла до прва три бода у новом циклусу. Орлови су били бољи ривал у првом полувремену, али је у другом све кренуло на воденицу Русије после пенала који је направио Павловић, а успешно га реализовао Дзјуба у 48. минуту.

ПОТРЕС У СФИНТУЛУ: Партизанов противник ПРОДАО ПРВОГ голмана! Видите ГДЕ иде

ПУНИ СЕ КАСА У ХУМСКОЈ: Ево колико је Партизан зарадио од трансфера Немање Милетића

ТРАЖЕ ОСТАВКЕ У ФСС-У СВИХ ЧЕЛНИКА КОЈИ СУ ИЗ ПАРТИЗАНА: Навијачи покренули лавину! Њих сматрају ИЗДАЈНИЦИМА

Од тог тренутка су кренули офанзивније Руси, али без праве шансе да би Караваев у 69. минуту искоса са ивице шеснаестерца снажно шутирао, а Дмитровић није имао шпансе да сачува гол. Успела је Србија да се тргне на тренутак, Лазовић је одлично асистирао Митровићу који је лако спровео лопту у мрежу у 78. минуту и деловало је да ће Орлови кренути у напад макар по бод, али се онда десила грешка Максимовића. Оклизнуо се штопер Србије, што је одмах искористио Дзјуба и својим другим голом на мечу решио питање победника.

Фудбалери Русије и Србије играће вечерас од 20.45 утакмицу Б дивизије Групе 3 Лиге нација у Москви на стадиону Лав Јашин. Биће ово први меч Орлова после непуних годину дана, тачније 10 месеци, још од меча у Београду против Украјине који је завршен 2:2.

Русија и Србија су од самосталности Србије одиграли четири утакмице, а Орлови нису успели да остваре тријумф. Русија је остварила две победе и два ремија у та четири меча.

90 4. минут
Крај меча у Москви.
90. минут
Добра прилика за Ђуричића, али је Шуњин успео да одбрани.
81. минут
3:1!!! Поново Русија повећава предност. Оклизнуо се Никола Максимовић, а то је одмах искористио Дзјуба и постигао други гол на мечу.
79. минут
2:1!!! Смањује Србија вођство Русије. Дарко Лазовић се одлично снашао и убацио лопту на петерац где Митровићу није бил отешко да постигне гол.
77. минут
Друга измена у Русији, иашао је Семенов, а заменио га је Ноштетер.
69. минут
2:0!!! Русија је удвостручила вођство. Каравајев је сјајно повукао лопту и искоса са ивице шеснаестерца снажно шутирао, а Дмитровић је био немоћан.
68. минут
Прва измена у Русији, из игре излази Бакаев, а улази Миранчук.
65. минут
Још једна измена у Србији, Ђуричић је заменио Милинковић-Савића.
64. минут
Прва измена у Србији, Коларов је заменио Павловића.
63. минут
Митровић је имао шансу да озбиљније угрози Русије, али је слабо шутирао право у Шуњина.
62. минут
Тадић се добро снашао и изборио прилику за шут, али је лопта отишла поред гола.
60. минут
Гол је дао крила Русији која је преузела потпуно иницијативу, мада без конкретне прилике.
48. минут
1:0!!! Води Русија. Тек што је почело друго полувреме, Страхиња Павловић је направио прекршај, а судија Калум показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне био је Дзјуба.
46. минут
Почело је друго полувреме.

II ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена.
41. минут
Најбоља прилика за Русију, Бакаев је из изгледне позиције снажно шутирао, а лопта завршила изнад пречке гола Србије.
34. минут
Десетак минута мирније игре, мада Србија има теренску иницијативу.
23. минут
Прва прилика и то оделична за Русију. Дзјуба је шутирао са шест, седам метара, али је Дмитровић успео да одлично реагује.
21. минут
Најбоља прилика за Србију, Костић је повукао лопту по левој страни, упутио пас по земљи, а Милинковић-Савић оштро шутирао, али је Шуњин успео да закачи лопту и избаци у корнер.
16. минут
Србија је бољи ривал уна почетку меча, Орлови контролишу дешавања на терену.
10. минут
Убацио је лопту Филип Костић, а Сергеј Милинковић-Савић главом шутирао преко гола.
6. минут
Прва прилика за Србију, пробао је Александар Митровић главом, али је шутирао право у голмана Шуњина.