SLABA IGRA, JOŠ LOŠIJI REZULTAT: Partizan PORAŽEN u Azerbejdžanu od Sabaha

10.08.2023. 17:02
Sabah - Partizan
Sabah - Partizan / Izvor: Foto: Miroslav Todorović

Meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Fudbaleri Partizana su vrlo neuspešno započeli ovosezonsku evropsku odiseju. Izabranici Igora Duljaja su u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija u Azerbejdžanu izgubili sa 2:0 od Sabaha i jasno je da su šanse male za prolaz, pogotovo ako se uzme u obzir vrlo slaba igra Partizana.

NAVUKAO GNEV GROBARA NA SEBE: Vraća se sudija sa meča TSC - Partizan!

POZNAT UZROK SMRTI NAVIJAČA AEK-A: Pokušao je da se ODBRANI, ali nije mogao da se spase

HRVATI U STRAHU: Dolaze Grobari sa Grcima da naprave haos? “Žele da upadnu…”

U prvom poluvremenu domaćin je imao inicijativu, pokazali su se kao bolji rival, ali na kraju se na odmor otišlo bez golova, što se može reći i da je dobro za izabranike Igora Duljaja.

TREĆE KOLO KVALIFIKACIJA ZA LIGU KONFERENCIJA

Sabah - Partizan 2:0 (0:0)

Strelci: Letić 70, Isaev 74.

Stadion: Bank Respublika Arena - Masazir

Sudija: Giorgi Kruašvili (Gruzija)

Sabah: Imanov – Serdijev, Hadhudi, Čakla, Letić – Kristijan, Isaev, Til – Margarita, Nuriev (od 82. Mutalimov), Ape (od 58. Volkovi).

Partizan: Jovanović – Filipović (od 66. Stojković), Ilić, Marković, Antić – Belić (od 66. Šćekić), Kanute (od 66. Pantić) – Severina, Kalulu (od 55. Natho), Menig – Saldanja.

Nastavili su domaći da dominiraju u igri, ali do penala u 69. minutu su se crno-beli držali. Jovanovič je tada odbranio udarac sa 11 metara i ,mnogi su pomislili da će to podići Partizan, ali desilo se upravo suprutno. Za samo pet minuta dva puta je kapitalirao maestralni Jovanović.

Prvo je Bojan Letić matira golmana crno-belih, a ubrzo je to ponovio i Aleksej Isaev.

Inače, Sabah osnovan je u septembru 2017. godine i već u prvoj sezoni izborio je plasman u elitni rang, iako je debitantski nastup u drugoj ligi završio na petoj poziciji. Sva četiri bolje plasirana tima nisu obezbedili licence za najviši fudbalski rang, što je Sabah iskoristio i odmah se našao u društvu najboljih.

U prethodnoj sezoni zauzeli su drugo mesto u prvenstvu, što je najveći uspeh u kratkoj istoriji kluba, a ovog leta su odigrali prve međunarodne mečeve, gde su pomalo neočekivano lako eliminisali letonski RFS (2:0, 2:1).

Uživo šta se dešavalo na meču možete pročitati ovde.

KRAJ UTAKMICE

90.+4. minut
Domaći su imali dobru priliku posle kornera, ali srećom lopta je prošla pored gola.
90. minut
Igraće se još šest minuta.
87. minut
Domaći su tražili novi penal, ali jasno je da to nije bila ni opcija za sudiju.

77. minut
Nova šansa za domaće, ali ostaje 2:0.
74. minut
2:0! Kao da je promašeni penal motivisao domaće. Isajev je strelac drugog pogotka, nakon što Til izgleda nije zakačio loptu koju mu je saigrač centrirao.

70. minut
1:0!!! Fenomenalan šut Letića koji ni maestralni Jovanović nije mogao da zaustavi. Lopta je od prečke ušla u same rašlje posle udarca sa 19 metara.
69. minut
BRANI JOVANOVIĆ penal Isaijevu! Pročitao ga je, ali sreća je što nema VAR-a jer bi udarac bio vrlo verovatno ponovljen zbog njegovog kretanja.
68. minut
Penal za domaće. Severina je bio neopreza i bez razloga je startovao na Letića, iako se čini da i nije bio prekršaj za najstrožu kaznu.
63. minut
Čakla je sjajno skočio posle kornera, ali nije bio precizan.
62. minut
Konačno se malo igra pred golom Sabaha. Saldanja je mogao i bolje da reaguje, ali vidljivo je da je ulaskom Natha Partizan živnuo.
59. minut
Hadhudi je pogrešio, ali Belić je oklevao i nije stvorena prilika.
53. minut
Margarita je fantastično zalomio na desnoj strani, namestio se na udarac i gađao dalji ugao, ali još jednom Jovanović na visini zadatka
48. minut
Nove prilike za domaće. Prvo je Nurijev dva puta iz više nego izgledne situacije izblokiran. Zatim je i posle kornera bila gužva, ali ostaje posle šuta Kristijana 0:0.
46. minut
Bez izmena se počinje u nastavku.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45.+3. minut
Jovanović je dva puta fenomenalno intervenisao posle kornera i svakako je da će odneti epitet junaka prvog dela.
45.+2. minut
Marković se spetljao, pao i izgubio loptu, ali domaćini nisu uspeli ozbiljno da ugroze Jovanovića.
45. minut
Sudija iz Gruzije je odlučio da se igra još tri minuta.
33.minut
Sabah je imao ozbiljnu šansu posle kornera koji nije raščišćen u petercu Partizana. Antić je uspeo da otkloni opasnost.
27. minut
Domaći su postigli gol, ali bio je očigledan ofsajd Nigerijca Apea i poništen je.
20. minut
Golman Sabaha je napucao Mateuša Saldanju, ali se lopta nije odbila u njegovu mrežu, već je otišla pored gola.
18. minut
Vinsent Til je bio u sam nekih 15 metara, ali pucao je direktno u Jovanovića.
15. minut
Severina je bio u prvoj pravoj prilici za Partizan. Uspeli su odnbrambeni igrači Sabaha da ga spreče da uputi šut iz veoma dobre pozicije.
13. minut
Saldanja je šutirao ka golu domačina, ali bilo je loše.
8. minut
Sjajno je Bojan Letić prošao po levoj strani i ubacio loptu na drugu stativu, a Vinsent Til natrčao na nju i šutirao visoko preko Partizanovog gola.