СЛАБА ИГРА, ЈОШ ЛОШИЈИ РЕЗУЛТАТ: Партизан ПОРАЖЕН у Азербејџану од Сабаха

10.08.2023. 17:02
Sabah - Partizan
Сабах - Партизан / Извор: Фото: Мирослав Тодоровић

Меч трећег кола квалификација за Лигу конференција.

Фудбалери Партизана су врло неуспешно започели овосезонску европску одисеју. Изабраници Игора Дуљаја су у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу конференција у Азербејџану изгубили са 2:0 од Сабаха и јасно је да су шансе мале за пролаз, поготово ако се узме у обзир врло слаба игра Партизана.

НАВУКАО ГНЕВ ГРОБАРА НА СЕБЕ: Враћа се судија са меча ТСЦ - Партизан!

ПОЗНАТ УЗРОК СМРТИ НАВИЈАЧА АЕК-А: Покушао је да се ОДБРАНИ, али није могао да се спасе

ХРВАТИ У СТРАХУ: Долазе Гробари са Грцима да направе хаос? “Желе да упадну…”

У првом полувремену домаћин је имао иницијативу, показали су се као бољи ривал, али на крају се на одмор отишло без голова, што се може рећи и да је добро за изабранике Игора Дуљаја.

ТРЕЋЕ КОЛО КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЛИГУ КОНФЕРЕНЦИЈА

Сабах - Партизан 2:0 (0:0)

Стрелци: Летић 70, Исаев 74.

Стадион: Банк Республика Арена - Масазир

Судија: Гиорги Круашвили (Грузија)

Сабах: Иманов – Сердијев, Хадхуди, Чакла, Летић – Кристијан, Исаев, Тил – Маргарита, Нуриев (од 82. Муталимов), Апе (од 58. Волкови).

Партизан: Јовановић – Филиповић (од 66. Стојковић), Илић, Марковић, Антић – Белић (од 66. Шћекић), Кануте (од 66. Пантић) – Северина, Калулу (од 55. Natho), Мениг – Салдања.

Наставили су домаћи да доминирају у игри, али до пенала у 69. минуту су се црно-бели држали. Јованович је тада одбранио ударац са 11 метара и ,многи су помислили да ће то подићи Партизан, али десило се управо супрутно. За само пет минута два пута је капиталирао маестрални Јовановић.

Прво је Бојан Летић матира голмана црно-белих, а убрзо је то поновио и Алексеј Исаев.

Иначе, Сабах основан је у септембру 2017. године и већ у првој сезони изборио је пласман у елитни ранг, иако је дебитантски наступ у другој лиги завршио на петој позицији. Сва четири боље пласирана тима нису обезбедили лиценце за највиши фудбалски ранг, што је Сабах искористио и одмах се нашао у друштву најбољих.

У претходној сезони заузели су друго место у првенству, што је највећи успех у краткој историји клуба, а овог лета су одиграли прве међународне мечеве, где су помало неочекивано лако елиминисали летонски РФС (2:0, 2:1).

Уживо шта се дешавало на мечу можете прочитати овде.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. 4. минут
Домаћи су имали добру прилику после корнера, али срећом лопта је прошла поред гола.
90. минут
Играће се још шест минута.
87. минут
Домаћи су тражили нови пенал, али јасно је да то није била ни опција за судију.

77. минут
Нова шанса за домаће, али остаје 2:0.
74. минут
2:0! Као да је промашени пенал мотивисао домаће. Исајев је стрелац другог поготка, након што Тил изгледа није закачио лопту коју му је саиграч центрирао.

70. минут
1:0!!! Феноменалан шут Летића који ни маестрални Јовановић није могао да заустави. Лопта је од пречке ушла у саме рашље после ударца са 19 метара.
69. минут
БРАНИ ЈОВАНОВИЋ пенал Исаијеву! Прочитао га је, али срећа је што нема ВАР-а јер би ударац био врло вероватно поновљен због његовог кретања.
68. минут
Пенал за домаће. Северина је био неопреза и без разлога је стартовао на Летића, иако се чини да и није био прекршај за најстрожу казну.
63. минут
Чакла је сјајно скочио после корнера, али није био прецизан.
62. минут
Коначно се мало игра пред голом Сабаха. Салдања је могао и боље да реагује, али видљиво је да је уласком Natha Партизан живнуо.
59. минут
Хадхуди је погрешио, али Белић је оклевао и није створена прилика.
53. минут
Маргарита је фантастично заломио на десној страни, наместио се на ударац и гађао даљи угао, али још једном Јовановић на висини задатка
48. минут
Нове прилике за домаће. Прво је Нуријев два пута из више него изгледне ситуације изблокиран. Затим је и после корнера била гужва, али остаје после шута Кристијана 0:0.
46. минут
Без измена се почиње у наставку.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. 3. минут
Јовановић је два пута феноменално интервенисао после корнера и свакако је да ће однети епитет јунака првог дела.
45. 2. минут
Марковић се спетљао, пао и изгубио лопту, али домаћини нису успели озбиљно да угрозе Јовановића.
45. минут
Судија из Грузије је одлучио да се игра још три минута.
33.минут
Сабах је имао озбиљну шансу после корнера који није рашчишћен у петерцу Партизана. Антић је успео да отклони опасност.
27. минут
Домаћи су постигли гол, али био је очигледан офсајд Нигеријца Апеа и поништен је.
20. минут
Голман Сабаха је напуцао Матеуша Салдању, али се лопта није одбила у његову мрежу, већ је отишла поред гола.
18. минут
Винсент Тил је био у сам неких 15 метара, али пуцао је директно у Јовановића.
15. минут
Северина је био у првој правој прилици за Партизан. Успели су однбрамбени играчи Сабаха да га спрече да упути шут из веома добре позиције.
13. минут
Салдања је шутирао ка голу домачина, али било је лоше.
8. минут
Сјајно је Бојан Летић прошао по левој страни и убацио лопту на другу стативу, а Винсент Тил натрчао на њу и шутирао високо преко Партизановог гола.