Umalo da ne bude zanimljivo: Seltik savladao Rendžerse u najvećem derbiju Škotske

30.12.2023. 17:47
FK Seltik
FK Seltik / Izvor: Reuters

Situacija na vrhu tabele i dalje može da se zakuva.

Old Firm, jedan od najvećih gradskih derbija u fudbalu, završen je pobedom Seltika rezultatom 2:1 protiv Rendžersa.

SERIJA A: Samardžićev Udineze bolno spustio Bolonju na zemljuLazar Samardžić

SERIJA A: Samardžićev Udineze bolno spustio Bolonju na zemlju

Sećate ga se iz Crvene zvezde? Stameni vezista potpisao za MetalacMarko Mirić

Sećate ga se iz Crvene zvezde? Stameni vezista potpisao za Metalac

ĐORĐE NE DA PLAVCE: Čelsi vodio 3:0, na kraju Srbin jedva spasao pobeduĐorđe Petrović

ĐORĐE NE DA PLAVCE: Čelsi vodio 3:0, na kraju Srbin jedva spasao pobedu

Rendžeri su imali ogromnu priliku da se sa dve utakmice manje pobedom u Old Firmu primaknu Keltima na samo dva boda zaostatka. Međutim, domaći fudbaleri su posle mnogo uzbuđenja uspeli da da osvoje sva tri boda na svom Seltik parku.

A izgledalo je da će aktuelni šampion Škotske mnogo lakše doći do pobede.

Poveo je u 25. minutu golom Paula Bernarda, 21-godišnjeg fudbalera Benfike, koji je ove sezone stigao na pozajmicu. Mladi reprezentativac Portugala reagovao je posle odbitka i snažnim udacem doveo Kelte u vođstvo – 1:0.

Drugi gol pao je posle samo minut i po igre u drugom poluvemenu. Bio je to fantastičan pogodak japanskog internacionalca Kjoga Furuhašija na dodavanje Metjua O’Rajlija.

Kada je u 71. minutu crveni karton dobio igrač gostiju Leon Balogun činilo se da će izabranici Brendana Rodžersa rutinski provesti meč kraju, međutim pogodak Džjmsa Tavernijera iz slobodnog udarca u 88. minutu doneo je dramu u finišu meča.

Na kraju Seltik je ipak pobedio i sa nova tri boda povećao prednost n osam bodova, ali Rendžers ima dva meča manje.