ŠIROM EVROPE: Građani iz OFSAJDA srušili Tobdžije, Miha primio PET komada (VIDEO+FOTO)

18.12.2016. 18:52
Kolarov
Kolarov / Izvor: Reuters

Sudije drastično oštetile Arsenal.

Mančester siti je golovima iz ofsajda stigao do preokreta i pobede protiv Arsenala, Dris Mertens je postigao četiri pogotka u pobedi Napolija protiv Torina Siniše Mihajlovića 5:3, Nikola Ninković je postigao gol u porazu Đenove, Leo Mesi se poigravao sa odbranom Espanjola, dok je Bajern mnogo teže nego što se očekivalo slavio u Darmštatu spektakularnim golom Daglasa Koste.

MISLIĆETE DA JE ŠALA: Kandidat za novog trenera PSŽ je ON! (FOTO)

Građani su pobedili Todbžije u meču o kom će se dugo pričati zbog sudijskih grešaka. Arsenal je poveo već u 5. minutu, golom Volkota, i delovalo je tad da Arsenal neće doživeti drugi prvenstveni poraz u nizu.

KAKVO PRIZNANJE: Novakov LJUTI rival dobio veliku nagradu (FOTO)

Mančester siti je u nastavku preko Sanea i Sterlinga stigao do preokreta i pobede, a oba gola su blago rečeno sumnjiva. Sane je kod prvog gola bio u ofsajdu, a i kod drugog je bio najbliži golu gostiju i ometao Petra Čeha.

Ceo meč za Mančester siti odigrao je reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov.

Subotički Spartak ima novog direktora (FOTO)

Sautempton je slavio u Bornmutu iako je Ake doveo domaće u vođstvo već na startu meča. Bertran je ubrzo zatim doneo izjednačenje, a gosti su do preokreta stigli u drugom poluvremenu. Stvari je u svoje ruke preuzeo Džej Rodrigez, koji je trijumf Svetaca potvrdio sa dva pogotka, u 48. i 85. minutu. Dušan Tadić je igrao za Sautempton od 62. minuta.

BRĐANI SE POJAČALI: Iskusni defanzivac STIGAO U Čukarički (FOTO)

Napoli je predvođen fenomenalnim Drisom Mertensom pregazio Torino. Belgijanac je u periodu od 13. do 22. minuta postigao het-trik, ali je nije se na tome zaustavio, pogodio je i u 80. minutu. Na kraju, Torino je još dobro prošao, s obzirom da je u finišu ublažio poraz. Adem Ljajić odigrao čitav meč za Bikove, dok je Saša Lukić ušao u igru u poluvremenu.

SA NJIM NEMA ŠALE: Bivši kapiten Zvezde NOKAUTIRAO Hrvata! (VIDEO)

Nikola Ninković je postigao gol (pogledajte OVDE) u neverovatnom porazu Đenove 3:4 kod kuće protiv Palerma. Bivši fudbaler Partizana je u 65. minutu postigao kol kojim je Đenova povela 3:1, ali su gosti do kraja meča uspeli da naprave čudesni preokret i tako pobegnu sa dna tabele. Ninković je odigrao ceo meč za Đenovu, kao i Darko Lazović.

Kjevo je pobedio Sampdoriju, a ceo meč za domaćina odigrao je Ivan Radovanović, dok je za goste u finišu meča igrao Filip Đuričić.

Barselona je u gradskom derbiju pobedila Espanjol 3:1, a iako nije postigao gol, Leo Mesi je bio u centru pažnje, zbog gola i fenomenalnih driblinga i poteza. Dva gola za Barselonu postigao je Luis Suarez koji je sad najbolji strelac La lige sa 12 pogodaka.

Bajern je spektakularnim golom Daglasa Koste stigao do minimalne pobede u Darmštatu kojom se izjednačio sa Lajpcigom na vrhu tabele.

Bornmut - Sautempton 1:3

(Ake 6 - Bertran 14, Džer Rodrigez 48, 85)

Subota:

Kristal Palas - Čelsi 0:1

(Dijego Kosta 43)

Midlsbro - Svonsi 3:0

(Negredo 18, 29. penal, De Run 58.)

Stouk - Lester 2:2

(Krkić 39. penal, Alen 45+3. - Uljoa 74. Amarti 88.)

Everton - Liverpul (21)

TABELA: Čelsi 43, Mančester Siti 36, Liverpul 34, Arsenal 34, Totenhem 33, Mančester junajted 30, Sautempton 24, VBA 23, Everton 23, Bornmut 21, Stouk 21, Votford 21, Vest Hem 19, Midlzbro 18, Lester 17, Barnli 17, Kristal Palas 15, Sanderlend 14, Svonsi 12, Hal 12.

Hofenhajm - Borusija Dortmund 2:2

(Ut 2, Vagner 20 - Gece 11, Obamejang 48)

(Bruma 33)

TABELABajern 36, Lajpcig 36, Hofenhajm 27, Herta 27, Borusija Dortmund 26, Ajntraht 26, Keln 24, Bajer Leverkuzen 20, Frajburg 20, Majnc 20, Šalke 18, Augzburg 17, Borusija Menhengladbah 16, Verder 15, Volfzburg 13, Ingolštat 12, Hamburger 10, Darmštat 8 bodova.

SERIJA A, 17. kolo:

Nedelja:

Napoli – Torino 5:3

(Mertens 13, 18. penal, 22, 80, Kirikeš 70 – Beloti 58, Rosetini 76, Jago Falke 84. penal)

Sasuolo – Inter 0:1