ШИРОМ ЕВРОПЕ: Грађани из ОФСАЈДА срушили Тобџије, Миха примио ПЕТ комада (ВИДЕО+ФОТО)

18.12.2016. 18:52
Kolarov
Коларов / Извор: Реутерс

Судије драстично оштетиле Арсенал.

Манчестер сити је головима из офсајда стигао до преокрета и победе против Арсенала, Дрис Мертенс је постигао четири поготка у победи Наполија против Торина Синише Михајловића 5:3, Никола Нинковић је постигао гол у поразу Ђенове, Лео Меси се поигравао са одбраном Еспањола, док је Бајерн много теже него што се очекивало славио у Дармштату спектакуларним голом Дагласа Косте.

МИСЛИЋЕТЕ ДА ЈЕ ШАЛА: Кандидат за новог тренера ПСЖ је ОН! (ФОТО)

Грађани су победили Тодбжије у мечу о ком ће се дуго причати због судијских грешака. Арсенал је повео већ у 5. минуту, голом Волкота, и деловало је тад да Арсенал неће доживети други првенствени пораз у низу.

КАКВО ПРИЗНАЊЕ: Новаков ЉУТИ ривал добио велику награду (ФОТО)

Манчестер сити је у наставку преко Санеа и Стерлинга стигао до преокрета и победе, а оба гола су благо речено сумњива. Сане је код првог гола био у офсајду, а и код другог је био најближи голу гостију и ометао Петра Чеха.

Цео меч за Манчестер сити одиграо је репрезентативац Србије Александар Коларов.

Суботички Спартак има новог директора (ФОТО)

Саутемптон је славио у Борнмуту иако је Аке довео домаће у вођство већ на старту меча. Бертран је убрзо затим донео изједначење, а гости су до преокрета стигли у другом полувремену. Ствари је у своје руке преузео Џеј Родригез, који је тријумф Светаца потврдио са два поготка, у 48. и 85. минуту. Душан Тадић је играо за Саутемптон од 62. минута.

БРЂАНИ СЕ ПОЈАЧАЛИ: Искусни дефанзивац СТИГАО У Чукарички (ФОТО)

Наполи је предвођен феноменалним Дрисом Мертенсом прегазио Торино. Белгијанац је у периоду од 13. до 22. минута постигао хет-трик, али је није се на томе зауставио, погодио је и у 80. минуту. На крају, Торино је још добро прошао, с обзиром да је у финишу ублажио пораз. Адем Љајић одиграо читав меч за Бикове, док је Саша Лукић ушао у игру у полувремену.

СА ЊИМ НЕМА ШАЛЕ: Бивши капитен Звезде НОКАУТИРАО Хрвата! (ВИДЕО)

Никола Нинковић је постигао гол (погледајте ОВДЕ) у невероватном поразу Ђенове 3:4 код куће против Палерма. Бивши фудбалер Партизана је у 65. минуту постигао кол којим је Ђенова повела 3:1, али су гости до краја меча успели да направе чудесни преокрет и тако побегну са дна табеле. Нинковић је одиграо цео меч за Ђенову, као и Дарко Лазовић.

Кјево је победио Сампдорију, а цео меч за домаћина одиграо је Иван Радовановић, док је за госте у финишу меча играо Филип Ђуричић.

Барселона је у градском дербију победила Еспањол 3:1, а иако није постигао гол, Лео Меси је био у центру пажње, због гола и феноменалних дриблинга и потеза. Два гола за Барселону постигао је Луис Суарез који је сад најбољи стрелац Ла лиге са 12 погодака.

Бајерн је спектакуларним голом Дагласа Косте стигао до минималне победе у Дармштату којом се изједначио са Лајпцигом на врху табеле.

Борнмут - Саутемптон 1:3

(Аке 6 - Бертран 14, Џер Родригез 48, 85)

Субота:

Кристал Палас - Челси 0:1

(Дијего Коста 43)

Мидлсбро - Свонси 3:0

(Негредо 18, 29. пенал, Де Рун 58.)

Стоук - Лестер 2:2

(Кркић 39. пенал, Ален 45 3. - Уљоа 74. Амарти 88.)

Евертон - Ливерпул (21)

ТАБЕЛА: Челси 43, Манчестер Сити 36, Ливерпул 34, Арсенал 34, Тотенхем 33, Манчестер јунајтед 30, Саутемптон 24, ВБА 23, Евертон 23, Борнмут 21, Стоук 21, Вотфорд 21, Вест Хем 19, Мидлзбро 18, Лестер 17, Барнли 17, Кристал Палас 15, Сандерленд 14, Свонси 12, Хал 12.

Хофенхајм - Борусија Дортмунд 2:2

(Ут 2, Вагнер 20 - Геце 11, Обамејанг 48)

(Брума 33)

ТАБЕЛАБајерн 36, Лајпциг 36, Хофенхајм 27, Херта 27, Борусија Дортмунд 26, Ајнтрахт 26, Келн 24, Бајер Леверкузен 20, Фрајбург 20, Мајнц 20, Шалке 18, Аугзбург 17, Борусија Менхенгладбах 16, Вердер 15, Волфзбург 13, Инголштат 12, Хамбургер 10, Дармштат 8 бодова.

СЕРИЈА А, 17. коло:

Недеља:

Наполи – Торино 5:3

(Мертенс 13, 18. пенал, 22, 80, Кирикеш 70 – Белоти 58, Росетини 76, Јаго Фалке 84. пенал)

Сасуоло – Интер 0:1