21°C
16.05.2024.
117.1192
107.5969

ŠIROM EVROPE: Čelsi na vrhu Premijer lige, remi u gradskom derbiju Milana, gol Kostića (VIDEO+FOTO)

20.11.2016. 17:25
MaticKosta
MaticKosta / Izvor: Reuters

Torino nastavio sa odličnim partijama.

Čelsi je novi lider premijer lige posle minimalne pobede u Midlzbrou, Milan i Inter su remizirali u gradskom derbiju, Torino trenera Siniše Mihajlovića i Adema Ljajića je slavio na gostovanju Krotoneu čime je nastavio da juri mesta koja vode u kvalifikacije za Ligu Evrope, Roma je povela, pa izgubila na gostovaju protiv Atalante, "srpski" Lacio je bio bolji od Đenove, Alaves je kod kuće poražen od Espanjola, dok je Filip Kostić bio strelac za Hamburger u remiju 2:2 na gostovanju Hofenhajmu.

Šestom uzastopnom pobedom bez primljenog gola Čelsi je posle jučerašnjeg remija Liverpula u Sautemptonu zaseo na vrh tabele Premijer lige. Gol Dijega Koste u 41. minutu bio je dovoljan "plavcima" za slavlje na Riversajdu. Nemanja Matić je odigrao ceo meč za Čelsi, dok je Branislav Ivanović ušao u igru u samom finišu meča.

Chelsea + 3-4-3 formation = success #Chelsea #cfc #premierleague #epl #bpl #football

A photo posted by Bleacher Report UK (@bleacherreportuk) on

Milan je vodio 1:0 i 2:1 golovima Susa, ali je Ivan Perišić golom u drugom minutu nadoknade postavio konačnih 2:2. Poslednjih 15 minuta za Inter je odigrao i Stevan Jovetić, koji je uspeo da i za to kratko vreme dobije žuti karton.

Torino je sa dva gola Andree Belotija (prvi na asistenciju Adema Ljajića koji je odigrao ceo meč) tek u finišu meča slomio otpor fenjeraša Krotonea.

Lacio je sa Sergejom Milinkovićem-Savićem (igrao do 70. minuta) i Dušanom Bastom (odigrao ceo meč) u startnoj postavi savladao Đenovu 3:1 i uključio se u trku za mesto koje vodi u Ligu šampiona. Filip Đorđević je utakmicu proveo na klupi Rimljana, Nikola Ninković je odigrao drugo poluvreme za goste na čijoj je klupi ostao Darko Lazović.

Sampdorija je kod kuće bila na ivici poraza sve do šest minuta pre kraja kada je gubila 0:2. Sevnule su dve polukontre domaćina u tri minuta, prvo je pogodio Fabio Kvaljarela (100. gol u Seriji A), potom i Mjuriel za 2:2 u 86. minutu. Ali, to nije bilo sve. Đenovljani su osetili da su gosti zreli za poraz, jurnili su napred, iznudili penal u 90. minutu, koji je realizovao Mjuriel za veleobrt u samo sedam minuta.

Hamburger je osvojio bod na gostovanju Hofenhajmu ali je ostao prikovan za dno tabele sa samo tri boda i bez pobede posle 11 odigranih kola. Filip Kostić je doveo goste u vođstvo, ali su domaći posle gola reprezentativca Srbije zaigrali mnogo bolje i stigli do preokreta. Bod gostima doneo je Nikolaj Miler. Kostić je igrao za HSV do drugog minuta nadoknade.

Alaves je kod kuće minimalno poražen od Espanjola. Nenad Krstičić je bio starter i igrao do 76. minuta za Alaves. Aleksandar Katai i Aleksandar Pantić nisu bili u konkurenciji za sastav.