ШИРОМ ЕВРОПЕ: Челси на врху Премијер лиге, реми у градском дербију Милана, гол Костића (ВИДЕО+ФОТО)

20.11.2016. 17:25
MaticKosta
МатицКоста / Извор: Реутерс

Торино наставио са одличним партијама.

Челси је нови лидер премијер лиге после минималне победе у Мидлзброу, Милан и Интер су ремизирали у градском дербију, Торино тренера Синише Михајловића и Адема Љајића је славио на гостовању Кротонеу чиме је наставио да јури места која воде у квалификације за Лигу Европе, Рома је повела, па изгубила на гостовају против Аталанте, "српски" Лацио је био бољи од Ђенове, Алавес је код куће поражен од Еспањола, док је Филип Костић био стрелац за Хамбургер у ремију 2:2 на гостовању Хофенхајму.

Шестом узастопном победом без примљеног гола Челси је после јучерашњег ремија Ливерпула у Саутемптону засео на врх табеле Премијер лиге. Гол Дијега Косте у 41. минуту био је довољан "плавцима" за славље на Риверсајду. Немања Матић је одиграо цео меч за Челси, док је Бранислав Ивановић ушао у игру у самом финишу меча.

Chelsea 3-4-3 форматион = success #Chelsea #cfc #premierleague #epl #bpl #football

А пхото постед by Bleacher Репорт УК (@bleacherreportuk) он

Милан је водио 1:0 и 2:1 головима Суса, али је Иван Перишић голом у другом минуту надокнаде поставио коначних 2:2. Последњих 15 минута за Интер је одиграо и Стеван Јоветић, који је успео да и за то кратко време добије жути картон.

Торино је са два гола Андрее Белотија (први на асистенцију Адема Љајића који је одиграо цео меч) тек у финишу меча сломио отпор фењераша Кротонеа.

Лацио је са Сергејом Милинковићем-Савићем (играо до 70. минута) и Душаном Бастом (одиграо цео меч) у стартној постави савладао Ђенову 3:1 и укључио се у трку за место које води у Лигу шампиона. Филип Ђорђевић је утакмицу провео на клупи Римљана, Никола Нинковић је одиграо друго полувреме за госте на чијој је клупи остао Дарко Лазовић.

Сампдорија је код куће била на ивици пораза све до шест минута пре краја када је губила 0:2. Севнуле су две полуконтре домаћина у три минута, прво је погодио Фабио Кваљарела (100. гол у Серији А), потом и Мјуриел за 2:2 у 86. минуту. Али, то није било све. Ђеновљани су осетили да су гости зрели за пораз, јурнили су напред, изнудили пенал у 90. минуту, који је реализовао Мјуриел за велеобрт у само седам минута.

Хамбургер је освојио бод на гостовању Хофенхајму али је остао прикован за дно табеле са само три бода и без победе после 11 одиграних кола. Филип Костић је довео госте у вођство, али су домаћи после гола репрезентативца Србије заиграли много боље и стигли до преокрета. Бод гостима донео је Николај Милер. Костић је играо за ХСВ до другог минута надокнаде.

Алавес је код куће минимално поражен од Еспањола. Ненад Крстичић је био стартер и играо до 76. минута за Алавес. Александар Катаи и Александар Пантић нису били у конкуренцији за састав.