15°C
13.05.2024.
117.1305
108.6856

ŠIROM EVROPE: Pobede Tadića i Kostića, debi Milivojevića, porazi Markovića i Kataija (VIDEO+FOTO)

11.02.2017. 18:18
Tadic
Tadic / Izvor: Reuters

Velika iznenađenja u Bundesligi.

Reprezentativci Srbije obeležili su veliki broj današnjih utakmica u najjačim evropskim ligama. Luka Milivojević je konačno debitovao za Kristal palas, ali je njegova ekipa poražena u Stouku, Dušan Tadić je bio asistent u pobedi Sautemptona, dok je Hamburger Filipa Kostića napravio veliko iznenađenje deklasiravši Lajpcig u gostima. Barselona je kao gost pregazila Alaves 6:0 u meču u kojem je u startnoj postavi domaćina bio i Aleksandar Katai.

ODAZVAO SE POZIVU: Selektor Muslin podržao mlade fudbalerke (FOTO)

Barselona je deklasirala Alaves kao gost i vratila dug rivalu iz Vitorije za poraz iz prvog dela sezone, i to sa višestrukom kamatom, a Katai je igrao za domaćina do 57. minuta. Razigrao se dvostruki strelac Luis Suarez, ali je na kraju meča tešku povredu doživeo defanzivac Barselone Aleiš Vidal koji je doživeo prelom zgloba.

NOVA BRIGA ZA MUSLINA: Standardni reprezentativac IZBAČEN iz tima (FOTO)

Sautempton je golovima Manola Gabijadinija pobedio u Sanderlendu, a Tadić (igrao do 82. minuta) je asistirao Italijanu za drugi gol. Milivojević je konačno debitovao za Kristal palas i odigrao svih 90 minuta solidno, ali je klub iz Londona doživeo minimalan poraz u Stouku i tako ostao u veoma teškoj situaciji u trci za opstanak. Hal Lazara Markovića (odigrao ceo meč) je poražen od Arsenala, a oba gola za domaće postigao je Aleksis Sančez, prvi rukom, a drugi iz penala.

PRELOMIO: Ljubimac Grobara je NA OVAJ NAČIN ODGOVORIO na BASNOSLOVNU ponudu iz Kine (FOTO)

Bajern je očajno igrao u komšiluku, ali je na kraju ipak pobedio bavarskog rivala Ingolštat 2:0, golovima Vidala i Robena u samom finišu meča. Bavarci već mogu da počnu sa proslavom titule jer posle drugov vezanog poraza Lajpciga imaju sedam bodova više od najbližeg pratioca. Lajpcig je kod kuće deklasiran od Hamburgera, za koji je do 83. minuta igrao Filip Kostić. Blistao je trostruki asistent Nikolaj Miler. Borusija iz Dortmunda je poražena na gostovanju fenjerašu Darmštatu čime je napravila korak unazad u trci za treće mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona.