ШИРОМ ЕВРОПЕ: Победе Тадића и Костића, деби Миливојевића, порази Марковића и Катаија (ВИДЕО+ФОТО)

11.02.2017. 18:18
Tadic
Тадиц / Извор: Реутерс

Велика изненађења у Бундеслиги.

Репрезентативци Србије обележили су велики број данашњих утакмица у најјачим европским лигама. Лука Миливојевић је коначно дебитовао за Кристал палас, али је његова екипа поражена у Стоуку, Душан Тадић је био асистент у победи Саутемптона, док је Хамбургер Филипа Костића направио велико изненађење декласиравши Лајпциг у гостима. Барселона је као гост прегазила Алавес 6:0 у мечу у којем је у стартној постави домаћина био и Александар Катаи.

ОДАЗВАО СЕ ПОЗИВУ: Селектор Муслин подржао младе фудбалерке (ФОТО)

Барселона је декласирала Алавес као гост и вратила дуг ривалу из Виторије за пораз из првог дела сезоне, и то са вишеструком каматом, а Катаи је играо за домаћина до 57. минута. Разиграо се двоструки стрелац Луис Суарез, али је на крају меча тешку повреду доживео дефанзивац Барселоне Алеиш Видал који је доживео прелом зглоба.

НОВА БРИГА ЗА МУСЛИНА: Стандардни репрезентативац ИЗБАЧЕН из тима (ФОТО)

Саутемптон је головима Манола Габијадинија победио у Сандерленду, а Тадић (играо до 82. минута) је асистирао Италијану за други гол. Миливојевић је коначно дебитовао за Кристал палас и одиграо свих 90 минута солидно, али је клуб из Лондона доживео минималан пораз у Стоуку и тако остао у веома тешкој ситуацији у трци за опстанак. Хал Лазара Марковића (одиграо цео меч) је поражен од Арсенала, а оба гола за домаће постигао је Алексис Санчез, први руком, а други из пенала.

ПРЕЛОМИО: Љубимац Гробара је НА ОВАЈ НАЧИН ОДГОВОРИО на БАСНОСЛОВНУ понуду из Кине (ФОТО)

Бајерн је очајно играо у комшилуку, али је на крају ипак победио баварског ривала Инголштат 2:0, головима Видала и Робена у самом финишу меча. Баварци већ могу да почну са прославом титуле јер после другов везаног пораза Лајпцига имају седам бодова више од најближег пратиоца. Лајпциг је код куће декласиран од Хамбургера, за који је до 83. минута играо Филип Костић. Блистао је троструки асистент Николај Милер. Борусија из Дортмунда је поражена на гостовању фењерашу Дармштату чиме је направила корак уназад у трци за треће место које води директно у Лигу шампиона.