SITI VLADA MANČESTEROM: Haland i Foden srušili Junajted!

29.10.2023. 18:37
Erling Haland
Erling Haland / Izvor: Reuters

Sjajan meč za četu Pepa Gvardiole...

U velikom gradskom derbiju Mančestera u okviru 10. kola engleske Premijer lige, fudbaleri Sitija ubedljivo su savladali ekipu Junajteda na Old Trafordu rezultatom 3:0.

ŠUMARI DEKLASIRANI NA ENFILDU: Liverpul tri puta tresao mrežu! Lukiću i drugovima bod u Brajtonu!FK Liverpul

EVERTON SVE DALJI OD OPASNE ZONE: Važna pobeda na gostovanjuEverton

EVERTON SVE DALJI OD OPASNE ZONE: Važna pobeda na gostovanju

MBAPE SPASILAC ”SVETACA”: Brest valjano namučila PSŽKilijan Mbape

MBAPE SPASILAC ”SVETACA”: Brest valjano namučila PSŽ

Iako su "građani" u meč ušli kao favoriti, očekivao se ipak žešći otpor izabranika Erika ten Haga koji nikako da uhvati pobednički ritam, a razlika u kvalitetu bila je jasna posle današnje utakmice.

Prvi je na meču zapretio Siti i to preko Fodena, da bi u 23. minutu zbog veoma nesmotrenog poteza Hejlunda u sudaru sa Stonsom sudija Tirni dosudio penal za goste posle asistencije iz VAR sobe.

Loptu je na belu tačku namestio Erling Haland koji je u 26. minutu bio nepogrešiv.

Uzvratio je Junajted koji je odličnu šansu propustio u finišu prvog poluvremena kada je udarac Mekotiminija uspeo da odbrani Ederon, da bi na drugoj strani stvari morao da spašava Onana koji je odbranio sjajnu priliku Halandu.

Drugo poluvreme počelo je slično kao i prvo, udarcem Fodena, što je i najavilo ono što će se dogoditi u 49. minutu kada je Erling Haland odlično reagovao na centaršut Silve i glavom savladao nemoćnog golmana Junajteda.

Onana je uspevao da sačuva svoj tim posle udarca Griliša, nakon toga i Halanda, u međuvremenu je na drugoj strani pokušao Rašford čiji je udarac završio pored gola.

Sve je bilo jasno posle 80. minuta kada je nakon udarca Rodrija lopta stigla do Halanda koji je uposlio Fila Fodena, a reprezentativcu Engleske nije bilo teško da zatrese praznu mrežu "crvenih đavola".