9°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

SMS PRAVIO ŠOU U ĐENOVI: Dao gol za Rimljane, asistirao Imobileu, pa POCRVENEO (VIDEO)

05.12.2021. 20:30
Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić / Izvor: Profimedia

Lacio na krilima srpskog reprezentativca savladao Sampdoriju.

Srbi haraju Serijom A! Nedeljno popodne otvorio je golom Dušan Vlahović, donevši pobedu Fjorentini na gostovanju Mihajlovićevoj Bolonji, a sjajan dan zaokružio Sergej Milinković-Savić simultankom u Đenovi protiv Sampdorije - 1:3!

Kreće besplatna škola fudbala u Novom Sadu i okolini - Prijave u toku!

ISTORIJSKA BRUKA U BUNDESLIGI: Frajburg DEKLASIRAO Borusiju, do poluvremena dao šest golova! (VIDEO)

STANOJEVIĆ NE KRIJE ZADOVOLJSTVO: Jedan igrač posebno ODUŠEVIO trener i navijače

Vezista Orlova bio je ubedljivo najzapaženiji akter meča, pošto je doneo vođstvo Rimljanima, asistirao kod drugog gola Ćiru Imobileu, da bi na kraju u samo nekoliko sekundi zaradio dve javne opomene i - crveni karton!

Sergej je na taj način stigao do petog gola u prvenstvu na 16 mečeva, dok je uz to dodao i četiri asistencije.

Za vodeći gol posebne zasluge idu Ćiru Imobileu koji je na sjajan način došao do lopte pored štopera Sampdorije, ćušnuo je loptu na drugu stranu do Zakanjija, a ovaj je pronaša samog Sergeja kome nije bilo teško da pogodi mrežu.

Rimljani su duplirali prednost samo 10 minuta kasnije preko Imobilea, Zakanji je bio u prodoru, pao je, lopta došla do napadača Lacija i mreža domaćih se ponovo zatresla.

Posle 30 minuta, Sergej se "revanširao" svom saigraču, asistencijom kod trećeg pogotka za Lacijale koji je ponovo dao Ćiro Imobile.

Usledila je potom velika glupost Sergeja Milinković- Savića. Najpre je sapleo jednog protivničkog fudbalera, što je bilo dovoljno za žuti karton, ali je potom gestikulirao sudiji i time zaradio još jednu opomenu i put u svlačionicu na isteku 67. minuta.

Lacio je, ipak, uspeo da sačuva kapitalnu prednost i trenutno deli šestu poziciju sa gradskim rivalom Romom koja takođe ima 25 bodova.

Sampdorija je ostala na 15. poziciji, sa svega 15 bodova.

Sve najnovije vesti o Seriji A pročitajte na OVOM linku.