SPEKTAKL NA ”ČIKA DAČI”: Radnički srušio Čuku! San o Evropi sve bliži

20.04.2024. 16:52
FK Radnički Kragujevac
FK Radnički Kragujevac / Izvor: MN Press

Radnički iz Kragujevca nije više samo hit Superlige Srbije, već tim koji će, kako stvari stoje, sledeće sezone igrati u Evropu. Na svom Čika Dači, u pravom spektaklu, savladao je Čukarički posle velikog preokreta 4:3 (2:3).

U pravoj evropskoj utakmici, punoj uzbuđenja i preokreta, tim Feđe Dudića uspeo je da slavi u meču od "šest bodova" i učvrsti se na četvrtoj poziciji sa pet bodova više od Brđana.

Da će biti spektakl najavljeno je već u prvih 15. minuta kada je Čuka preokrenula za dva napada posle vođstva Radničkog preko Matije Gluščevića. U pravom blickirgu gosti iz Beograda su golovima Luke Adžića i Vinisijusa Mela ubrzo okrenuli meč na svoju vodenicu.

Dilan Ortis je poravnao, a onda je Melo još jednom pogodio u finišu prvog poluvremena i činilo se da je Čukarički na pragu "brejka".

Ipak, u nastavku je još jednom Radnički došao do izjednačenja zahvaljujući Vasiliju Đuriću, da bi Pavle Ivelja izrastao u junaka kragujevačkog okršaja za veliku pobedu Radničkog.

I ovacije sa tribina mnogobrojne publike, najviše treneru čudotvorcu Dudiću.