СПЕКТАКЛ НА ”ЧИКА ДАЧИ”: Раднички срушио Чуку! Сан о Европи све ближи

20.04.2024. 16:52
FK Radnički Kragujevac
ФК Раднички Крагујевац / Извор: МН Press

Раднички из Крагујевца није више само хит Суперлиге Србије, већ тим који ће, како ствари стоје, следеће сезоне играти у Европу. На свом Чика Дачи, у правом спектаклу, савладао је Чукарички после великог преокрета 4:3 (2:3).

У правој европској утакмици, пуној узбуђења и преокрета, тим Феђе Дудића успео је да слави у мечу од "шест бодова" и учврсти се на четвртој позицији са пет бодова више од Брђана.

Да ће бити спектакл најављено је већ у првих 15. минута када је Чука преокренула за два напада после вођства Радничког преко Матије Глушчевића. У правом блицкиргу гости из Београда су головима Луке Аџића и Винисијуса Мела убрзо окренули меч на своју воденицу.

Дилан Ортис је поравнао, а онда је Мело још једном погодио у финишу првог полувремена и чинило се да је Чукарички на прагу "брејка".

Ипак, у наставку је још једном Раднички дошао до изједначења захваљујући Василију Ђурићу, да би Павле Ивеља израстао у јунака крагујевачког окршаја за велику победу Радничког.

И овације са трибина многобројне публике, највише тренеру чудотворцу Дудићу.