EP U POLJSKOJ: Đurđević spasio Srbiju PORAZA (VIDEO+GALERIJA)

20.06.2017. 19:51
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

U sledećem kolu, u petak rival Orlićima su Španci.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je na Evropskom prvenstvu u Poljskoj, utakmicu sa Makedoncima, a rezultat je bio 2:2. Posle drugog (nekompletnog kola), Srbija i Makedonija imaju po jedan bod, a očekuje ih još po jedan meč, sa Špancima, odnosno sa Portugalcima. Ove dve selekcije međutim imaju po meč manje, ali i po tri boda. I kako god da bude u ovom meču, kao i u poslednjem kolu (petak), Orlići su se praktično oprostili od kontinentalnog šampionata, odnosno šanse da odu u polufinale.

Poveo je naš nacionalni tim, golom Mijata Gaćinovića, ali je onda usledio preokret Makedonaca. Ipak, Srbiju je u životu ostavio Uroš Đurđević. Pogodak napadača Partizana i najboljeg strelca Superlige Srbije za prošlu sezonu, u 90. minutu dao je koliku-toliku šansu Srbiji.

POBEDA JE IMPERATIV: Lalatović se odlučio za OVE MOMKE protiv Makedonije (SASTAVI)

GRUJIĆ DOBIO MOĆNOG SAIGRAČA: Liverpul doveo prvo pojačanje, veliku zvezdu Serije A (FOTO)

Uvodni minuti pripali su Orlićima, a u 11. minutu viđena je izgledna prilika. Andrija Živković je centrirao, ali je Marko Grujić (glavom) bio neprecizan. Samo 12 minuta kasnije, selektor Srbije Nenad Lalatović susreo sa se velikim problemom. Grujić je zbog starta na sredini terena dobio žuti karton, pa će zbog toga da propusti meč poslednjeg kola, protiv Španaca. Ipak, minut kasnije navijači Srbije imali su razlog za radost. Grujić je oboren u kaznenom Maledonaca, sudija iz Škotske Bobi Mejden nije smatrao da je to za penal, a nisu pomagali ni protesti. Ipak posle nastavljene akcije, usledio je gol za prednost od 1:0.

GAĆINOVIĆ POGODIO: Srbija vodi protiv Makedonaca (VIDEO)

U 36. minutu u izglednoj prilici je bio Grujić, ali je golman Makedonaca Aleksovski odbranio. Nešto kasnije, na iskušenju je bio i golman Srbije Vanja Milinković-Savić, ali je zaustavio udarac iz slobodnjaka. Na početku drugog poluvremena, Lalatović je umesto Gajića uveo Filipovića koji je tokom prvog poluvremena dobio udarac u jednom od duela. Nekoliko minuta kasnije, Bardi je izveo slobodan udarac, ali je Milinković-Savić ipak uspeo da sačuva mrežu. Novu izmenu napravio je Lalatović u 52. minutu, kada je umesto Grujića šansu dobio Mihajlo Ristić.

Ali u 64. minutu, sudija je pokazao na belu tačku posle igranja rukom Andrije Živkovića. Sa bele tačke bio je siguran Enis Bardi, a desetak minuta kasnije izašao je Nemanja Antonov. Šansu je dobio Ognjen Ožegović, ali je usledio novi šok. Rezervista Nikola Đorđev je sa distance savladao Milinković-Savića i doneo potpuni preokret.

Nekoliko minuta pre kraja, Aleksovski je odlično odbranio šut Srđana Plavšića. A onda, u 90. minutu, Uroš Đurđević je iskoristio centaršut Andrije Živkovića. Za 2:2. Minut kasnije, Živković je pogodio stativu posle dodavanja Ristića.

U ZVEZDI SE NIJE NAIGRAO: Iz Južne Amerike opet dolazi u Evropu (FOTO)

Portugalci i Španci će se u derbiju kola sastati u 20.45.

SRBIJA - MAKEDONIJA 2:2

STRELCI: Gaćinović u 24. minutu, Đurđević u 90. minutu - Bardi u 64. minutu iz penala, Đorđev u 83. minutu

STADION: "Zdzislav Kžiškovjak"

SUDIJA: Bobi Mejden (Škotska)

SRBIJA: Milinković Savić, Gajić (od 46. Filipović), Jovanović, Veljković, Antonov (od 75. Ožegović), Maksimović, Grujić (od 52. Ristić), Živković, Gaćinović, Plavšić, Đurđević.

MAKEDONIJA: Aleksovski, Murati, Zajkov, Velkoski, Demiri, Nikolov, Bardi, Avramovski (od 46. Đorđev), Babunski (od 56. Elmas), Markoski, Radeski (od 85. Pivkovski).