ЕП У ПОЉСКОЈ: Ђурђевић спасио Србију ПОРАЗА (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

20.06.2017. 19:51
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije
Млада фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

У следећем колу, у петак ривал Орлићима су Шпанци.

Млада фудбалска репрезентација Србије одиграла је на Европском првенству у Пољској, утакмицу са Македонцима, а резултат је био 2:2. После другог (некомплетног кола), Србија и Македонија имају по један бод, а очекује их још по један меч, са Шпанцима, односно са Португалцима. Ове две селекције међутим имају по меч мање, али и по три бода. И како год да буде у овом мечу, као и у последњем колу (петак), Орлићи су се практично опростили од континенталног шампионата, односно шансе да оду у полуфинале.

Повео је наш национални тим, голом Мијата Гаћиновића, али је онда уследио преокрет Македонаца. Ипак, Србију је у животу оставио Урош Ђурђевић. Погодак нападача Партизана и најбољег стрелца Суперлиге Србије за прошлу сезону, у 90. минуту дао је колику-толику шансу Србији.

ПОБЕДА ЈЕ ИМПЕРАТИВ: Лалатовић се одлучио за ОВЕ МОМКЕ против Македоније (САСТАВИ)

ГРУЈИЋ ДОБИО МОЋНОГ САИГРАЧА: Ливерпул довео прво појачање, велику звезду Серије А (ФОТО)

Уводни минути припали су Орлићима, а у 11. минуту виђена је изгледна прилика. Андрија Живковић је центрирао, али је Марко Грујић (главом) био непрецизан. Само 12 минута касније, селектор Србије Ненад Лалатовић сусрео са се великим проблемом. Грујић је због старта на средини терена добио жути картон, па ће због тога да пропусти меч последњег кола, против Шпанаца. Ипак, минут касније навијачи Србије имали су разлог за радост. Грујић је оборен у казненом Маледонаца, судија из Шкотске Боби Мејден није сматрао да је то за пенал, а нису помагали ни протести. Ипак после настављене акције, уследио је гол за предност од 1:0.

ГАЋИНОВИЋ ПОГОДИО: Србија води против Македонаца (ВИДЕО)

У 36. минуту у изгледној прилици је био Грујић, али је голман Македонаца Алексовски одбранио. Нешто касније, на искушењу је био и голман Србије Вања Милинковић-Савић, али је зауставио ударац из слободњака. На почетку другог полувремена, Лалатовић је уместо Гајића увео Филиповића који је током првог полувремена добио ударац у једном од дуела. Неколико минута касније, Барди је извео слободан ударац, али је Милинковић-Савић ипак успео да сачува мрежу. Нову измену направио је Лалатовић у 52. минуту, када је уместо Грујића шансу добио Михајло Ристић.

Али у 64. минуту, судија је показао на белу тачку после играња руком Андрије Живковића. Са беле тачке био је сигуран Енис Барди, а десетак минута касније изашао је Немања Антонов. Шансу је добио Огњен Ожеговић, али је уследио нови шок. Резервиста Никола Ђорђев је са дистанце савладао Милинковић-Савића и донео потпуни преокрет.

Неколико минута пре краја, Алексовски је одлично одбранио шут Срђана Плавшића. А онда, у 90. минуту, Урош Ђурђевић је искористио центаршут Андрије Живковића. За 2:2. Минут касније, Живковић је погодио стативу после додавања Ристића.

У ЗВЕЗДИ СЕ НИЈЕ НАИГРАО: Из Јужне Америке опет долази у Европу (ФОТО)

Португалци и Шпанци ће се у дербију кола састати у 20.45.

СРБИЈА - МАКЕДОНИЈА 2:2

СТРЕЛЦИ: Гаћиновић у 24. минуту, Ђурђевић у 90. минуту - Барди у 64. минуту из пенала, Ђорђев у 83. минуту

СТАДИОН: "Здзислав Кжишковјак"

СУДИЈА: Боби Мејден (Шкотска)

СРБИЈА: Милинковић Савић, Гајић (од 46. Филиповић), Јовановић, Вељковић, Антонов (од 75. Ожеговић), Максимовић, Грујић (од 52. Ристић), Живковић, Гаћиновић, Плавшић, Ђурђевић.

МАКЕДОНИЈА: Алексовски, Мурати, Зајков, Велкоски, Демири, Николов, Барди, Аврамовски (од 46. Ђорђев), Бабунски (од 56. Елмас), Маркоски, Радески (од 85. Пивковски).