109.3684

SRBIJA SAMLELA KATAR: Đuričić držao čas fudbala Arapima (VIDEO)

01.09.2021. 20:16 22:48

Orlovi briljirali.

Reprezentacija Srbije savladala je Katar u prijateljskom meču rezultatom 4:0 (2:0). Utakmica u mađarskom Debricinu bila je svojevrsna generalna proba pred duele sa Luksemburgom i Republikom Irskom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, a izabranici Dragana Stojkovića Piksija iskoristili su je na najbolji mogući način.

Uskoro  opširnije...

ZVEZDA REŠAVA PITANJE BEKA: Milan Rodić potpisuje novi ugovor! Ostaje na Marakani do kraja karijere

TOTALNI ŠOU: Birmančević kao Ibra (VIDEO)

Orlovi su briljirali od prvog sudijskog zviždika, a svoju možda i najbolju partiju u dresu Srbije pružio je Filip Đuričić. Ofanzivac Sasuola "plesao" je po terenu, jedina šteta je što nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

Već u drugom minutu naša reprezentacija stigla je do vođstva. Gore hvaljeni Đuričić je odlično prošao po desnoj strani, centirao sa 20-tak metera, a loptu u spostvenu mrežu sproveo je Kuki.

Šesnaest minuta kasnije vođstvo Srbije duplirao je Luka Jović. Poveo je Đuričić jedan kontranapada, lopta je stigla do Vlahovića koji je prosleđuje do napadača Reala, a ovaj rutinski matira Al Šiba.

Do sledećeg pogotka čekali smo sve do 60. minuta. Svemogući Đuričić je presekao dodavanje iz poslednje linije Katara, Vlahović je vrhunski primiruje i povećava vođstvo na 3:0.

Konačan rezultat postavio je Nikola Milenković u 85. minutu posle kornera Andrije Živkovića.

Srbiju narednih dana čekaju mečevi koji bi mogli da odrede sudbinu Piksija i njegovih pulena u kvalifikacijama za Mundijal. U subotu dočekujemo Luksemburg, tri dana nakon duela na Marakani gostujemo Irskoj.

KRAJ UTAKMICE!
Katar - Srbija 0:4.

90. minut
Vlahović je promašio zicer! Napadač Fjorentine je neometan, sa 10-tak metara, pucao preko gola.

85. minut
GOOOOOL! Živković je odlično izveo korner, a Milenković glavom povećava prednost na 4:0.

84. minut
Živković je gađao bliži ugao Al Šiba, koji se istakao dobrom intervencijom.

76. minut
Radonjić je zamenio Lazović.

74. minut
Spektakularan pokušaj Vlahovića! Makazice sa 10-tak metara idu pravo u Al Šiba.

73. minut
Srbija nastavlja da diktira tempo. Veoma dobar meč naše reprezentacije.

65. minut
Odlično je Vlahović štiklom proigrao Đuričića koji je imao idealnu priliku da sjajno veče ukrasi golom, ali je gađao u čuvara mreže.

63. minut
Nova promena u redovima Srbije. Račić menja Maksimovića.

60. minut
GOOOOOOOL! Đuričić je presekao dodavanje štopera Katara, lopta se odbila do Vlahovića koji u njegovom stilu povećava na 3:0.
55. minut
Živković i Lukić menjaju Birmančevića i Gudelja.

53. minut
Jović je lepo spustio Đuričiću koji iz voleja, sa ivice šesnaesterca, gađa pored stative.

52. minut
Migel je oprobao svoj udarac sa 15-tak metara. Siguran je bio Mile Svilar.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Promene u Srbiji!
Veljković i Svilar menjaju Nastasića i Rajkovića. Mladi golman Benfike debituje za Orlove.

45. minut
Kraj prvog poluvremena! Katar - Srbija 0:1.

41. minut
Jović je pokušao sa distance - pravo u Al Šeba.

34. minut
NIje imao sreće Đuričić da kruniše svoju partiju golom. Sa desetak metara šutirao je pored desne stative.

29. minut
Srbija drži stvari pod kontrolom. Orlovi diktiraju tempo, Katar je za sada samo nemi posmatrač.
19. minut
Birmančević sa nekoliko metara, doduše iz mrtvog ugla, pogađa stativu. Bio je sebičan fudbaler Malmea.

18. minut
GOOOOOL! Luka Jović je rutinskim udarcem krunisao fenomenalan kontranapad Orlova - 2:0.

11. minut
Velika greška odbrane naše reprezentacije, loš pas koji je presekao Ali, probao je da šutne sa 16 metara, ipak izblokiran je na kraju.

2. minut
GOOOOOL! Kuki je nakon odličnog prodora sa desne strane i centaršuta Đuričića pogodio sopstvenu mrežu.
UTAKMICA JE POČELA!

Orlove u subotu očekuje meč sa Luksemburgom u Beogradu, a odmah zatim i gostovanje u Dablinu Repulici Irskoj 7. septembra, pa će selektor Dragan Stojković u Mađarskoj izvesti na teren kombinovani tim iz kojeg bi neki „rezervista“ mogao da iskoči u prvi plan za važne utakmice kvalifikacija.