СРБИЈА САМЛЕЛА КАТАР: Ђуричић држао час фудбала Арапима (ВИДЕО)

01.09.2021. 20:16 22:48

Орлови бриљирали.

Репрезентација Србије савладала је Катар у пријатељском мечу резултатом 4:0 (2:0). Утакмица у мађарском Дебрицину била је својеврсна генерална проба пред дуеле са Луксембургом и Републиком Ирском у квалификацијама за Светско првенство, а изабраници Драгана Стојковића Пиксија искористили су је на најбољи могући начин.

Ускоро  опширније...

ЗВЕЗДА РЕШАВА ПИТАЊЕ БЕКА: Милан Родић потписује нови уговор! Остаје на Маракани до краја каријере

ТОТАЛНИ ШОУ: Бирманчевић као Ибра (ВИДЕО)

Орлови су бриљирали од првог судијског звиждика, а своју можда и најбољу партију у дресу Србије пружио је Филип Ђуричић. Офанзивац Сасуола "плесао" је по терену, једина штета је што није успео да се упише у листу стрелаца.

Већ у другом минуту наша репрезентација стигла је до вођства. Горе хваљени Ђуричић је одлично прошао по десној страни, центирао са 20-так метера, а лопту у споствену мрежу спровео је Куки.

Шеснаест минута касније вођство Србије дуплирао је Лука Јовић. Повео је Ђуричић један контранапада, лопта је стигла до Влаховића који је прослеђује до нападача Реала, а овај рутински матира Ал Шиба.

До следећег поготка чекали смо све до 60. минута. Свемогући Ђуричић је пресекао додавање из последње линије Катара, Влаховић је врхунски примирује и повећава вођство на 3:0.

Коначан резултат поставио је Никола Миленковић у 85. минуту после корнера Андрије Живковића.

Србију наредних дана чекају мечеви који би могли да одреде судбину Пиксија и његових пулена у квалификацијама за Мундијал. У суботу дочекујемо Луксембург, три дана након дуела на Маракани гостујемо Ирској.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Катар - Србија 0:4.

90. минут
Влаховић је промашио зицер! Нападач Фјорентине је неометан, са 10-так метара, пуцао преко гола.

85. минут
ГОООООЛ! Живковић је одлично извео корнер, а Миленковић главом повећава предност на 4:0.

84. минут
Живковић је гађао ближи угао Ал Шиба, који се истакао добром интервенцијом.

76. минут
Радоњић је заменио Лазовић.

74. минут
Спектакуларан покушај Влаховића! Маказице са 10-так метара иду право у Ал Шиба.

73. минут
Србија наставља да диктира темпо. Веома добар меч наше репрезентације.

65. минут
Одлично је Влаховић штиклом проиграо Ђуричића који је имао идеалну прилику да сјајно вече украси голом, али је гађао у чувара мреже.

63. минут
Нова промена у редовима Србије. Рачић мења Максимовића.

60. минут
ГОООООООЛ! Ђуричић је пресекао додавање штопера Катара, лопта се одбила до Влаховића који у његовом стилу повећава на 3:0.
55. минут
Живковић и Лукић мењају Бирманчевића и Гудеља.

53. минут
Јовић је лепо спустио Ђуричићу који из волеја, са ивице шеснаестерца, гађа поред стативе.

52. минут
Мигел је опробао свој ударац са 15-так метара. Сигуран је био Миле Свилар.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

Промене у Србији!
Вељковић и Свилар мењају Настасића и Рајковића. Млади голман Бенфике дебитује за Орлове.

45. минут
Крај првог полувремена! Катар - Србија 0:1.

41. минут
Јовић је покушао са дистанце - право у Ал Шеба.

34. минут
НИје имао среће Ђуричић да крунише своју партију голом. Са десетак метара шутирао је поред десне стативе.

29. минут
Србија држи ствари под контролом. Орлови диктирају темпо, Катар је за сада само неми посматрач.
19. минут
Бирманчевић са неколико метара, додуше из мртвог угла, погађа стативу. Био је себичан фудбалер Малмеа.

18. минут
ГОООООЛ! Лука Јовић је рутинским ударцем крунисао феноменалан контранапад Орлова - 2:0.

11. минут
Велика грешка одбране наше репрезентације, лош пас који је пресекао Али, пробао је да шутне са 16 метара, ипак изблокиран је на крају.

2. минут
ГОООООЛ! Куки је након одличног продора са десне стране и центаршута Ђуричића погодио сопствену мрежу.
УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Орлове у суботу очекује меч са Луксембургом у Београду, а одмах затим и гостовање у Даблину Репулици Ирској 7. септембра, па ће селектор Драган Стојковић у Мађарској извести на терен комбиновани тим из којег би неки „резервиста“ могао да искочи у први план за важне утакмице квалификација.