15°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

KAKO SMO SE NADALI DOBRO SMO SE UDALI: Srbija do BODA protiv Turske! Skoro celo poluvreme bez isključenog kapitena Kolarova

06.09.2020. 20:12
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Meč 2. kola Lige nacije.

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je bez golova na stadionu "Rajko Mitić" protiv Turske u 2. kolu Lige nacija. Publike naravno nije bilo, a dve nacionalne selekcije su deo B divizije, grupe 3, a zajedno sa njima tu su još Rusija i Mađarska.

PRED DUEL SA SRBIJOM: Norveška je u problemu, Lagerbek "upalio alarm"

KLASO, IME TI JE ARJEN: U 37. godini golčina kakvu klinci samo sanjaju! Evropom se ori: "Robeeen" (VIDEO)

DELIJE U DELIRIJUMU: Đukanović NE VERUJE da se to dogodilo (VIDEO)

Prvo poluvreme nije donelo previše zanimljiv fudbal, ali moglo bi se reći da je Turska za nijansu bila bolja. Ipak, najbolju priliku je u samoj završnici propustio Aleksandar Mitrović.

Nastavak meča je obeležio crveni karton kapitena Srbije Aleksandra Kolorava vć u 50. minutu. Od tada Turska apslolutno preuzima inicijativu. Bilo je prilika za oba tima i može se reći da smo imali i sreće sa ovim bodom, ali sada je prvo mesto već vrlo daleko za obe reprezentacije.

Loše su startovale u ovom takmičenju obe reprezentacije. Srbija je u provm kolu poražena od Rusije u Moskvi rezultatom 3:1, dok su Mađari bili bolji od Turske u gostima 0:1 i tako značajno otežali put našem današnjem protivniku za prolaz u viši rang.

Rusi su danas slavili u gostima protiv Mađarske sa tesnih 3:2 iako su početkom drugog dela poveli sa 3:0 i sada su se osamili na čelnoj poziciji.

Srbija – Turska 0:0

Stadion “Rajko Mitić” Beograd (bez gledalaca)

Sudija: Aleksej Kulbakov, pomoćnici Dmitri Žuk i Oleg Masljanko (svi Belorusija)

SRBIJA: Rajković - Milenković, Pavlović, Kolarov – Radonjić (od 87. minuta Đuričić), Lazović (od 27. Gaćinović), Gudelj, Ne. Maksimović (od 61. S. Mitrović), Kostić, Tadić – A. Mitrović.

TURSKA: Gunok – Čelik (od 46. Sangare), Sojundžu, Kabak, Ali Kaldirim – Tufan, Kokdžu (od 60. Under) – Tekdemir, Unal (od 78. Jilmaz), Jaziči – Karaman.

Dešavanja na meču možete pročitati ovde

90. minut
Igraće se još PET minuta
88. minut
Aleksandar Mitrović i Đuričić ne uspevaju ništa viđe da izbore od kornera
87. minut
Filip Đurićić umesto Radonjića u ekipi Srbije
86. minut
Rajković na mestu. Brani šut Karamana
78. minut
Jazidži sa šest metara nije pogodio. Ni njemu nije jasno šta je promašio
76. minut
Kalderim pogađa spoljni deo mreže. Slično kao Kostić na početku meča
73. minut
Rajković na vreme istrčava i sprečava izglednu priliku
68. minut
Milenković pokušava u padu glavom, ali nema opasnosti po gol Turske
64. minut
Srbije pose dugo vremana na polovini Turske, ali nije Radonjić stigao do lopte
62. minut
Tadić koji je sada kapiten zbog prigovora dobija karton
61. minut
Promena kod Turske. Umesto Kokdžua ulazi Under, a kod Srbije umasto Nemanje Maksimovića ulazi Stefan Mitrović
58. minut
Mirović je u blagom nokdaunu posle slobodnjaka koji je završio udarcem u njegovu glavu. Ipak, brzo se pridigao
56. minut
Turska je preuzela inicijativu i pokušava da materijalizuje igrača više
50. minut
Kolarov na neslavan način završava meč. Dobio je drugi žuti karton i sada je težak zadatak pred Srbijom
47. minut
Tadić je bio u naletu, pao je, ali sudija nije pokazao na "belu tačku".
46. minut
Nastavljena je utakmica

GOTOVO JE PRVO POLUVREME

45. minut
Mitrović nije kaznio grešku odbrane gostiju i promašio je zicer. Opet dolazi do Mitrovića, ali samo korner za Srbiju. Igraće se još dva minutav
44. minut
Lepo kombinovanje Radonjića i Kostića, ali samo korner za Srbiju
41. minut
Tražio je Radonjić penal. Nije najjasnije da li je bio ispravan start na loptu
40. minut
Radonjić, a zatim i Kostić izblokirani u povoljnim prilikama sa ivice šesnaesterca
35. minut
Krenula je dobra kontra Srbije, ali Mitrović je bez razloga zastao umesto da proigra Radonjića. Samo aut za izabranike Ljubiiše Tumbakovića
32. minut
Srbija polako preuzima inicijativu, ali još bez prave prilike
28. minut
Sudar Kolarova i Rajkovića. Golman srpske selkcije ostao je da leži. Ipak se vraća se mđu stative
25. minut
Lazović ne može da nastavi meč. Karaman ga je faulirao i to je kraj duela za njega. Ulazi Mijat Gaćinović

Darko Lazović
Darko Lazović / Izvor: MN Press

19. minut
Neugodan šut sa više od 20 metara kapitena gostiju Kokdžua! Rajković neobično interveniše nogom i izbacuje u korner
17. minut
Karaman šutira, ali Nemanja Maksimović glavom izbacuje u korner
15. minut
Prva prilika za Tursku, ali sudija posle centaršuta dosuđuje prekrašaj za Srbiju
7. minut
Kabak interveniše ispred Radonjića i izbacuje u korner. Posle centaršuta Nikola Maksimović pravi faul i propala je i ta prilika