КАКО СМО СЕ НАДАЛИ ДОБРО СМО СЕ УДАЛИ: Србија до БОДА против Турске! Скоро цело полувреме без искљученог капитена Коларова

06.09.2020. 20:12
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Меч 2. кола Лиге нације.

Фудбалска репрезентација Србије ремизирала је без голова на стадиону "Рајко Митић" против Турске у 2. колу Лиге нација. Публике наравно није било, а две националне селекције су део Б дивизије, групе 3, а заједно са њима ту су још Русија и Мађарска.

ПРЕД ДУЕЛ СА СРБИЈОМ: Норвешка је у проблему, Лагербек "упалио аларм"

КЛАСО, ИМЕ ТИ ЈЕ АРЈЕН: У 37. години голчина какву клинци само сањају! Европом се ори: "Робееен" (ВИДЕО)

ДЕЛИЈЕ У ДЕЛИРИЈУМУ: Ђукановић НЕ ВЕРУЈЕ да се то догодило (ВИДЕО)

Прво полувреме није донело превише занимљив фудбал, али могло би се рећи да је Турска за нијансу била боља. Ипак, најбољу прилику је у самој завршници пропустио Александар Митровић.

Наставак меча је обележио црвени картон капитена Србије Александра Колорава вћ у 50. минуту. Од тада Турска апслолутно преузима иницијативу. Било је прилика за оба тима и може се рећи да смо имали и среће са овим бодом, али сада је прво место већ врло далеко за обе репрезентације.

Лоше су стартовале у овом такмичењу обе репрезентације. Србија је у провм колу поражена од Русије у Москви резултатом 3:1, док су Мађари били бољи од Турске у гостима 0:1 и тако значајно отежали пут нашем данашњем противнику за пролаз у виши ранг.

Руси су данас славили у гостима против Мађарске са тесних 3:2 иако су почетком другог дела повели са 3:0 и сада су се осамили на челној позицији.

Србија – Турска 0:0

Стадион “Рајко Митић” Београд (без гледалаца)

Судија: Алексеј Кулбаков, помоћници Дмитри Жук и Олег Масљанко (сви Белорусија)

СРБИЈА: Рајковић - Миленковић, Павловић, Коларов – Радоњић (од 87. минута Ђуричић), Лазовић (од 27. Гаћиновић), Гудељ, Не. Максимовић (од 61. С. Митровић), Костић, Тадић – А. Митровић.

ТУРСКА: Гунок – Челик (од 46. Сангаре), Сојунџу, Кабак, Али Калдирим – Туфан, Кокџу (од 60. Ундер) – Текдемир, Унал (од 78. Јилмаз), Јазичи – Караман.

Дешавања на мечу можете прочитати овде

90. минут
Играће се још ПЕТ минута
88. минут
Александар Митровић и Ђуричић не успевају ништа виђе да изборе од корнера
87. минут
Филип Ђурићић уместо Радоњића у екипи Србије
86. минут
Рајковић на месту. Брани шут Карамана
78. минут
Јазиџи са шест метара није погодио. Ни њему није јасно шта је промашио
76. минут
Калдерим погађа спољни део мреже. Слично као Костић на почетку меча
73. минут
Рајковић на време истрчава и спречава изгледну прилику
68. минут
Миленковић покушава у паду главом, али нема опасности по гол Турске
64. минут
Србије посе дуго времана на половини Турске, али није Радоњић стигао до лопте
62. минут
Тадић који је сада капитен због приговора добија картон
61. минут
Промена код Турске. Уместо Кокџуа улази Ундер, а код Србије умасто Немање Максимовића улази Стефан Митровић
58. минут
Мировић је у благом нокдауну после слободњака који је завршио ударцем у његову главу. Ипак, брзо се придигао
56. минут
Турска је преузела иницијативу и покушава да материјализује играча више
50. минут
Коларов на неславан начин завршава меч. Добио је други жути картон и сада је тежак задатак пред Србијом
47. минут
Тадић је био у налету, пао је, али судија није показао на "белу тачку".
46. минут
Настављена је утакмица

ГОТОВО ЈЕ ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Митровић није казнио грешку одбране гостију и промашио је зицер. Опет долази до Митровића, али само корнер за Србију. Играће се још два минутав
44. минут
Лепо комбиновање Радоњића и Костића, али само корнер за Србију
41. минут
Тражио је Радоњић пенал. Није најјасније да ли је био исправан старт на лопту
40. минут
Радоњић, а затим и Костић изблокирани у повољним приликама са ивице шеснаестерца
35. минут
Кренула је добра контра Србије, али Митровић је без разлога застао уместо да проигра Радоњића. Само аут за изабранике Љубиише Тумбаковића
32. минут
Србија полако преузима иницијативу, али још без праве прилике
28. минут
Судар Коларова и Рајковића. Голман српске селкције остао је да лежи. Ипак се враћа се мђу стативе
25. минут
Лазовић не може да настави меч. Караман га је фаулирао и то је крај дуела за њега. Улази Мијат Гаћиновић

Darko Lazović
Дарко Лазовић / Извор: МН Press

19. минут
Неугодан шут са више од 20 метара капитена гостију Кокџуа! Рајковић необично интервенише ногом и избацује у корнер
17. минут
Караман шутира, али Немања Максимовић главом избацује у корнер
15. минут
Прва прилика за Турску, али судија после центаршута досуђује прекрашај за Србију
7. минут
Кабак интервенише испред Радоњића и избацује у корнер. После центаршута Никола Максимовић прави фаул и пропала је и та прилика