SUPERLIGA: Leonardo plesao, a onda iz slobodnjaka PRESUDIO Napretku (VIDEO+GALERIJA)

30.04.2017. 17:55
Leonardo da Souza
Leonardo da Souza / Izvor: MN Press

Odigrana utakmica 33. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Partizana nastavili su sa pobedama u Superligi Srbije. Ekipa Marka Nikolića je na svom stadionu, pred desetak hiljada navijača potpuno zasluženo pobedila Napredak (3:1), a strelci su bili Marko Janković, Nebojša Kosović i Leonardo, pogocima u drugom poluvremenu. Gol za goste dao je Filip Kasalica. Brazilac je takođe u dva navrata upisao asistencije, a partiju je krunisao lepim golom. Samim tim, niz utakmica bez poraza je nastavljen, a on broji 31. Od toga, čak 27 su trijumfi.

Nikolić je za duel sa Napretkom odabrao sledeće igrače (SASTAVI)

NIKOME PRE NIJE POŠLO ZA RUKOM: Karlo Anćeloti ispisuje istoriju evropskog fudbala (FOTO)

Već u petom minutu, Partizan je opasnije pripretio. Tavamba je prošao po desnoj strani, a Leonardo je pokušao makazicama. Ipak, loptu nije uspeo da uhvati, što je izazvalo uzdahe na tribinama stadiona u Humskoj. I naredni minuti su pripali crno-belima, a "mreža se plela" ispred gola Nikole Petrovića. U 7. minutu sa ivice kaznenog prostora pokušao je Marko Janković, ali je čuvar mreže Kruševljana lako uhvatio loptu, pošto šut nije bio preterano jak. Nikola Milenković je pokušao u desetom minutu, posle kornera, glavom, ali je Petrović opet uhvatio loptu. Ni u 13. minutu, nije bilo gola, iako je prilika postojala. Tavamba je u kaznenom prostoru proigrao Đurđevića koji je šutirao u veoma zaposlenog Petrovića. Napadi na drugoj strani su bili veoma retki, i neuspešni.

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: Srbija Danas

U 32. minutu, pokušali su glavom Đurđević, a zatim i Ostojić, ali su i jedan i drugi bili neprecizni. Nekoliko minuta kasnije, ispred svog gola se poigravao Filip Kljajić, ali na njegovu sreću nije Ndiaje nije uspeo da iskoristi tu šansu. Lopta ga je pogodila u "nezgodno mesto", pa mu je na kratko ukazivana pomoć. U 40. minutu, Vukanović je bio ispred gola, ali je Miletić intervenisao u poslednjim trenucima. Posle nove greške Kljajića, igrači Napretka su opsedali gol crno-belih, ali se sve na kraju završilo nepreciznim centaršutem Cvetkovića. Samim tim, solidna prilika je propala.

Na vodeći gol nije se čekalo mnogo, pošto se u strelce upisao Marko Janković. Leonardo je prvo šutirao, da bi odbitak iskoristio Janković.

Samo deset minuta kasnije, u strelce se upisao i Kosović, ali je veliki deo posla odradio Leonardo. Mada je i realizacija Kosovića bila odlična.

BRZINSKA DVA: Janković je RAZBUDIO Grobare, a Kosović DOKUSURIO Kruševljane (VIDEO)

U 60. minutu, umesto Markoskog šansu je dobio i nekadašnji napadač Crvene zvezde, Filip Kasalica, koji je dočekan zvižducima. Za razliku od Kasalice, njegov trener Vuk Rašović dobio je ovacije, što je i jasno, pošto je nekada sedeo na klupi crno-belih.

Dobru partiju pokušao je u 72. minutu da kruniše Leonardo, ali je zamalo bio neprecizan. Samim tim, nije uspeo da postigne 20. gol u sezoni. Ipak, u 75. minutu se "ispravio". Odlično je izveo slobodan udarac, sa 20-ak metara. Petrović je malo zakačio loptu, ali to nije bilo dovoljno.

Posle gola Brazilca, navijači su skandirali "Nikolić Marko, jedan je Nikolić Marko...". Ovacije je prilikom izlaska iz igre dobio i Leonardo. U 82. minutu, mesto je ustupio Nemanji Mihajloviću. Crno-beli su uprkos ubedljivoj prednosti nastavili sa napadima, pa je Petrović ponovo bio na mukama. U samoj završnici, u nadoknadi, postavljen je konačan rezultat. Strelac je bio Kasalica.

U sledećem kolu, Partizan će gostovati Javoru, dok će Napredak sačekati Radnički.

PARTIZAN - NAPREDAK 3:1

STRELCI: Janković u 47, Kosović u 57, Leonardo u 75. minutu - Kasalica u 90+2.

STADION: Partizana (Beograd)

SUDIJA: Vlado Glođović (Vrbas)

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Jevtović, Kosović, Janković (od 78. Đuričković), Leonardo (od 82. Mihajlović), Đurđević, Tavamba (od 54. Ilić).

NAPREDAK: Petrović, Cvetković, Simonović, Tubić, Urošević, Šljivić, Eskić (od 70. Šarac), Alivodić, Ndiaje, Markoski (od 60. Kasalica), Vukanović (od 79. Jese).

ČUDOTVORAC: Jokan uveo Fulam u plej-of za PREMIJER ligu! (VIDEO)