СУПЕРЛИГА: Леонардо плесао, а онда из слободњака ПРЕСУДИО Напретку (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

30.04.2017. 17:55
Leonardo da Souza
Леонардо да Соуза / Извор: МН Press

Одиграна утакмица 33. кола Суперлиге Србије.

Фудбалери Партизана наставили су са победама у Суперлиги Србије. Екипа Марка Николића је на свом стадиону, пред десетак хиљада навијача потпуно заслужено победила Напредак (3:1), а стрелци су били Марко Јанковић, Небојша Косовић и Леонардо, погоцима у другом полувремену. Гол за госте дао је Филип Касалица. Бразилац је такође у два наврата уписао асистенције, а партију је крунисао лепим голом. Самим тим, низ утакмица без пораза је настављен, а он броји 31. Од тога, чак 27 су тријумфи.

Николић је за дуел са Напретком одабрао следеће играче (САСТАВИ)

НИКОМЕ ПРЕ НИЈЕ ПОШЛО ЗА РУКОМ: Карло Анћелоти исписује историју европског фудбала (ФОТО)

Већ у петом минуту, Партизан је опасније припретио. Тавамба је прошао по десној страни, а Леонардо је покушао маказицама. Ипак, лопту није успео да ухвати, што је изазвало уздахе на трибинама стадиона у Хумској. И наредни минути су припали црно-белима, а "мрежа се плела" испред гола Николе Петровића. У 7. минуту са ивице казненог простора покушао је Марко Јанковић, али је чувар мреже Крушевљана лако ухватио лопту, пошто шут није био претерано јак. Никола Миленковић је покушао у десетом минуту, после корнера, главом, али је Петровић опет ухватио лопту. Ни у 13. минуту, није било гола, иако је прилика постојала. Тавамба је у казненом простору проиграо Ђурђевића који је шутирао у веома запосленог Петровића. Напади на другој страни су били веома ретки, и неуспешни.

FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: Србија Данас

У 32. минуту, покушали су главом Ђурђевић, а затим и Остојић, али су и један и други били непрецизни. Неколико минута касније, испред свог гола се поигравао Филип Кљајић, али на његову срећу није Ндиаје није успео да искористи ту шансу. Лопта га је погодила у "незгодно место", па му је на кратко указивана помоћ. У 40. минуту, Вукановић је био испред гола, али је Милетић интервенисао у последњим тренуцима. После нове грешке Кљајића, играчи Напретка су опседали гол црно-белих, али се све на крају завршило непрецизним центаршутем Цветковића. Самим тим, солидна прилика је пропала.

На водећи гол није се чекало много, пошто се у стрелце уписао Марко Јанковић. Леонардо је прво шутирао, да би одбитак искористио Јанковић.

Само десет минута касније, у стрелце се уписао и Косовић, али је велики део посла одрадио Леонардо. Мада је и реализација Косовића била одлична.

БРЗИНСКА ДВА: Јанковић је РАЗБУДИО Гробаре, а Косовић ДОКУСУРИО Крушевљане (ВИДЕО)

У 60. минуту, уместо Маркоског шансу је добио и некадашњи нападач Црвене звезде, Филип Касалица, који је дочекан звиждуцима. За разлику од Касалице, његов тренер Вук Рашовић добио је овације, што је и јасно, пошто је некада седео на клупи црно-белих.

Добру партију покушао је у 72. минуту да крунише Леонардо, али је замало био непрецизан. Самим тим, није успео да постигне 20. гол у сезони. Ипак, у 75. минуту се "исправио". Одлично је извео слободан ударац, са 20-ак метара. Петровић је мало закачио лопту, али то није било довољно.

После гола Бразилца, навијачи су скандирали "Николић Марко, један је Николић Марко...". Овације је приликом изласка из игре добио и Леонардо. У 82. минуту, место је уступио Немањи Михајловићу. Црно-бели су упркос убедљивој предности наставили са нападима, па је Петровић поново био на мукама. У самој завршници, у надокнади, постављен је коначан резултат. Стрелац је био Касалица.

У следећем колу, Партизан ће гостовати Јавору, док ће Напредак сачекати Раднички.

ПАРТИЗАН - НАПРЕДАК 3:1

СТРЕЛЦИ: Јанковић у 47, Косовић у 57, Леонардо у 75. минуту - Касалица у 90 2.

СТАДИОН: Партизана (Београд)

СУДИЈА: Владо Глођовић (Врбас)

ПАРТИЗАН: Кљајић, Вулићевић, Остојић, Миленковић, Милетић, Јевтовић, Косовић, Јанковић (од 78. Ђуричковић), Леонардо (од 82. Михајловић), Ђурђевић, Тавамба (од 54. Илић).

НАПРЕДАК: Петровић, Цветковић, Симоновић, Тубић, Урошевић, Шљивић, Ескић (од 70. Шарац), Аливодић, Ндиаје, Маркоски (од 60. Касалица), Вукановић (од 79. Јесе).

ЧУДОТВОРАЦ: Јокан увео Фулам у плеј-оф за ПРЕМИЈЕР лигу! (ВИДЕО)