SUPERLIGA: Ceo plen za Mladost, Bojović srušio Građevinare (VIDEO)

18.11.2016. 19:17
Nemanja Vidićsa saigračima iz rada
Nemanja Vidićsa saigračima iz rada / Izvor: MN Press

Preostale utakmice 16. kola igraju se sutra.

Fudbaleri Mladosti iz Lučana odneli su ceo plen sa Banice pošto su savladali Rad sa 2:1. Rad je prvi put od jula doživeo poraz na domaćem terenu, u meču u kojem su viđena dva penala, ali i prelepa akcija Mladosti u drugom poluvremenu zahvaljujući kojoj su gosti i došli do sva tri boda.

U prilično otvrenoj utakmici na Banjici bolej se snašla Mladost, iako je i Rad pretio. Već u 13. minutu domaćin je poveo sa bele tačke, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Aleksandar Lutovac. Međutim, samo 10 minuta kasnije upravo je Lutovac naivno skrivio penal oborivši Ivana Pešića, a priliku nije propustio Milan Bojović.

Sjajna akcija iz 53. minuta utakmice na stadionu “Kralj Petar prvi“ donela je gostima iz Lučana velikih 2:1 protiv Rada. Aleksandar Pejović poslao je loptu preko zbunjene odbrane Građevinara do Radomira Milosavljevića, koji je loptu uputio na suprotnu stativu do Bojovića kome nije bilo teško da sa nekoliko metara primora domaće na kapitulaciju svojim drugim golom na meču.