SUPERLIGA: Titula sve dalje, Partizanovo dete ŠOKIRALO crno-bele na Banovom Brdu (VIDEO)

30.10.2019. 16:53 17:13
Sejduba Suma
Sejduba Suma / Izvor: MN Press

14. kolo prvenstva Srbije.

Fudbaleri Partizana poraženi su od Čukaričkog na Banovom Brdu pogotkom Luke Stojanovića u 90. minutu. Brđani su slavili sa 2:1 (1:0), a bivši omladinac kluba iz Humske je iskoristio šansu iz kontranapada.

Stefan Šapić je u 16. minutu iz kornera doveo domaće u vođstvo, a Ivanović je izjednačio evrogolom u 71.

Osvajač kupa Srbije je imao više od igre u drugom delu, kao i nekoliko dobrih prilika, ali je ponovo falila realizacija pred golom domaćih. Valja istaći da su pri rezultatu 1:0 i igrači Čukaričkog propustili par prilika da dupliraju prednost, naročito posle udarca Kovača početkom drugog poluvremena kada je Stojković sjajno odbranio.

Partizan u narednom, 15. kolu šampionata u nedelju dočekuje Vojvodinu, dok Čukarički putuje u Šabac na gostovanje Mačvi.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

UEFA NEMA MILOSTI: Partizan ponovo KAŽNJEN, a razlog je potpuno BIZARAN!

OPLJAČKAN SLAVNI FUDBALER: Upali mu u kuću i pred ženom uperili pištolj! Odneli dragulje, novac, satove…

SJAJAN GEST IZ HUMSKE: Partizan pokrenuo akciju za pomoć bolesnim osobama!

KRAJ UTAKMICE

90+3. minut
Glavni arbitar Minaković je sudio kraj meča. Čukarički je zasluženo slavio sa 2:1.
90+1. minut
Igraće se još tri minuta nadoknade vremena.
90. minut
Stojanović je pogodio iz kontre. Crno-beli su se previše otvorili, a to je iskoristio bivši omladinac kluba iz Humske za 2:1.

84. minut
Ivanović je promašio sjajnu šansu sa peterca!
80. minut
Aleksandar Đorđević menja Stefana Kovača.
77. minut
Vidosavljević je na terenu, izašao je ndiaje.
71. minut
Fantastičan udarac Đorđa Ivanovića sa nekih 25 metara, pod samu prečku. Golman Petrović je okrznuo loptu, ali nedovoljno da spreči izjednačenje. Lakčević je ušao u igru umesto Zorana Tošića.

69. minut
Aleksandar Veselinović je odlučio da na teren pošalje Luku Stojanovića umesto Kajevića.
63. minut
Dva dobra poteza Natha. Izraelac je najpre pronašao Miletića na desnom boku, ali je Petrović pravovremeno izleteo. U nastavku akcije Natho je sam prošao pored trojice Brđana i centrirao niskom loptom, ali su domaći definitivno otklonili opasnost.
59. minut
Savo Milošević je odlučio da napravi dvostruku izmenu. Ivanović menja Asana, a Šćekić Sumu. Sada će Natho igrati ofanzivnije, bliže najisturenijem Sadiku.
55. minut
Veliku šansu propustili su domaći da dupliraju prednost. Kovač je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Stojković sjajnom paradom sačuvao gol crno-belih.
53. minut
Nova šansa za Čuku iz kornera. Ndiaje je šutirao glavom nakon odlične lopte Docića, ali je lopta završila preko gola.
48. minut
Pokušaj gostiju preko Pavlovića koji je neprecizno šutirao na ubačenu loptu Tošića iz slobodnog udarca sa nekih 40-ak metara.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

2. poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Sudija Minaković je pokazao da će se igrati još minut u prvom poluvremenu.
40. minut
Novi slab korner crno-belih, na odbijenu loptu je naleteo Natho, ali je izblokiran.
36. minut
Birmančević je uprskao dobar napad domaćih slabim šutem sa distance, iako je imao bolje opcije, pre svega u vidu Bogosavca koji se odlično ubacivao po levoj strani.
33. minut
Dobar napad Partizana. Tošić i Sadik su odigrali dupli pas, posle koga je krilni napadač crno-belih šutirao, ali nova dobra odbrana čuvara mreže Čukaričkog.
27. minut
Crno-beli uglavnom pokušavaju centaršutevima, ali je golman Čuke Petrović za sada na visini zadatka. Docić je zaradio javnu opomenu.
25. minut
U poslednjih nekoliko minuta tvrda igra između dva šesnaesterca, bez velikih prilika.
20. minut
Novi pokušaj domaćih, Docić je izveo korner, a posle izbačene lopte šutirao je Kovač, ali daleko od gola Stojkovića.
16. minut
Čukarički je poveo golom Šapića. On se odlično ubacio na prvu stativu odakle je matirao Stojkovića nakon centaršuta iz kornera.

15. minut
Bogosavac je tražio Ndiajea, ali je Urošević intrvenisao u poslednjem momentu i izbacio loptu u korner.
12. minut
Prvi žuti karton zaradio je Puškarić, posle prekršaja nad Zdjelarom.
9. minut
Upravo je Nigerijac sjajno probio dva igrača domaćih, ali je šutirao pored stative.
8. minut
Umar Sadik je doživeo lakšu povredu, ali je nastavio meč bez problema.
5. minut
Odličan prodor Birmančevića po desnom boku, ali je u odsudnom trenutku posrnuo pa je propala prilika za Brđane.
4. minut
I domaći su imali polušansu, a crno-beli su izveli novi korner, ali bez promene rezultata.
2. minut
Partizan je već zapretio posle kornera koji je izveo Tošić. Stvorila se gužva pred golom Petrovića, ali se lopta od Strahinje Pavlovića odbila u gol-aut.
1. minut
Glavni arbitar Minaković dao je znak za početak meča.

1. poluvreme

ČUKARIČKI - PARTIZAN 2:1 (1:0)

STADION: Na Banovom Brdu

SUDIJA: Nenad Minaković

STRELCI: Šapić u 16. i Stojanović u 90. za Čukarički i Ivanović u 71. za Partizan

ČUKARIČKI: Petrović, Ćirković, Šapić, Puškarić, Bogosavac, Docić, Birmančević, Kovać (od 80. Đorđević), Kajević (od 69. Stojanović), Endijaje (od 77. Vidosavljević), Tedić. Klupa: Belić, Kamenović, Đorđević, Veličkovič, Mićin, Stojanović, Vidosavljević. Trener: Aleksandar Veselinović.

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Zdjelar, Natho, Tošić (od 71. Lakčević), Suma (od 59. Šćekić), Asano (od 59. Ivanović), Sadik. Klupa: N. Stevanović, Vujačić, Brežančić, Šćekić, Lakčević, F. Stevanović, Ivanović.Trener: Savo Milošević.

DIZANJE IZ PEPELA: Zvezda osnovala novi klub

SVAKO OD NAS JE SRBIN: U Ambasadi Ukrajine ogorčeni zbog uvredljivog skandiranja navijača dva Dinama

GAVRILOVIĆ DOBRO POZNAJE HIMKI: Sada NEMA prijateljstva, pobeda je IMPERATIV (FOTO)

NAJAVIO ODLAZAK U PENZIJU: Proslavljeni reprezentativac ZAVRŠAVA igračku KARIJERU!

OVO MU SE NIKAD NIJE DESILO U KARIJERI: Kaku ZAUSTAVILA prelepa sudija i dala mu ŽUTI karton! A onda ŠOKIRALA ceo stadion (VIDEO)