SUPERLIGA: Zvezdi fali samo JOŠ jedna pobeda za titulu, MAJSTORIJE Adžića i Radonjića (VIDEO)

25.04.2018. 17:49
Luka Adžić i Nemanja Radonjić
Luka Adžić i Nemanja Radonjić / Izvor: MN Press

Glavni sudija bio je Nenad Đokić.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u Superligi i sada im nedostaje još tri boda da bi osvojili titulu, na četiri kola do kraja. U meču 33. kola ekipa Vladana Milojevića je pobedila Čukarički sa 3:0, a velike zasluge idu na račun Luke Adžića. Bio je asistent Benu, a dao je i prelep gol za konačan rezultat. Fenomenalan je bio i gol Nemanje Radonjića, posle "slaloma" u kaznenom prostoru. U sledećem kolu, u nedelju Zvezda će gostovati u Kruševcu i tada bi mogla da se titula potvrdi. Mada postoji i mogućnost, da se to uradi i u četvrtak, ali samo ako Partizan izgubi od Radničkog.

Prvo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić", pred nešto više od sedam hiljada gledalaca nije bilo toliko zanimljivo, s obzirom da golmani Milan Borjan i Nemanja Belić nisu imali mnogo posla. Ispostavilo se da je izmena Vladana Milojevića na poluvremenu, kada je izveo Slavoljuba Srnića, a uveo Adžića bila pun pogodak. Mladi ofanzivac Zvezde praktično je namestio gol Benu kome nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu. Samo 15-ak minuta kasnije, Radonjić je "promešao" odbranu gostiju i upisao se u strelce. Odličnu partiju na kraju je krunisao i Adžić, "kiflom" u završnici meča. Ni jedan ni drugi tim, meč nisu završili u punom sastavu. Prvo je Đorđe Đurić dobio drugi žuti karton, a na kraju i Milan Rodić, a kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

ZALAMAO KAO MESI, RIVALI PADALI NA TRAVU: Pogledajte gol Nemanje Radonjića koji je Delije bacio u trans (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde u utakmici 33. kola dočekuju ekipu Čukaričkog. Crveno-belima veoma malo nedostaje da obezbede titulu, pa bi eventualna pobeda mnogo značila. Na drugoj strani, Brđani žele u Evropu.

Sva dešavanja iz minuta u minut možete da pratite na portalu Srbija Danas

ZVEZDA ČEKA ČUKARIČKI: Milojević odredio startere za duel sa Brđanima (SASTAVI)

NEMA MILOSTI: Klub plaća kaznu zbog reprezentativca Srbije (FOTO)

KRAJ UTAKMICE.

90. minut - Rodić dobija drugi žuti karton. I Zvezda sa desetoricom.

83. minut - Adžić iz slobodnog udarca. Sada je 3:0 za Zvezdu.

83. minut - Ulaze klinci Čukaričkog, Tedić i Vidosavljević.

79. minut - Milijaš umesto Bena.

76. minut - Sada je 2:0 za Zvezdu. Strelac Radonjić. Odlična solo akcija u kaznenom Čukaričkog. Zasluge imaju i Pešić i Ben.

73. minut - Slobodan udarac za Čukarički. Slaba akcija, ali ipak ostaje lopta u posedu gostiju. Na kraju lopta za Borjana, koji počinje akciju Zvezde.

Zvanično, utakmicu prati 7.161 gledalac.

69. minut - Gosti ostaju bez Đurića. Zbog starta dobija drugi žuti karton.

68. minut - Prva izmena u Čukaričkom. Umesto Nemanje Milojevića (sina trenera Zvezde) ulazi Belaković.

65. minut - Umesto Babića koji se žali na povredu ulazi Frimpong. Druga izmena u redovima Zvezde.

61. minut - GOL! Zvezda vodi sa 1:0. Adžić asistent, Ben strelac. Velike zasluge na račun Adžića.

59. minut - Pokušava Ovusu sa distance, ali pored gola.

58. minut - Bogosavac oštar centaršut, ali Babić izbacuje u korner.

55. minut - Krstičić glavom na centaršut Bena sa leve strane. Zamalo pored gola.

Samo jedna izmena na poluvremenu. Umesto Srnića Adžić.

KRAJ POLUVREMENA.

43. minut - Kajević interveniše. Novi korner za Zvezdu. Krstičić sa ivice kaznenog prostora, ali visoko preko gola.

35. minut - Drinčić snažno, ali pored gola.

33. minut - Oboren Krstičić. Loptu uzima Radonjić. Ona ide preko gola.

31. minut - Radonjićev šut sa 15-ak metara izblokiran. Korner izvodi isti igrač. Nema opasnosti po gol Čukaričkog.

29. minut - Ben ne uspeva da stigne loptu.

25. minut - Stojković ispred gola Čukaričkog, ali signaliziran je ofsajd.

20. minut - Ovusu centrira sa leve strane, ali Borjan hvata bez većih problema. Na povredu se žali i Račić. Ipak, ubrzo nastavlja igru.

12. minut - Pešić ne uspeva da zahvati loptu.

10. minut - Šutira Stojković, ali neprecizno.

6. minut - Utakmica konačno nastavljena.

2. minut - Kraći prekid. Ukazuje se pomoć Borjanu i Puškariću, posle sudara u jednom duelu.

Utakmica počinje. Zvezda u standardnoj crveno-beloj opremi. Gosti u crnoj.

Inače, igrači dva tima izlaze u majicama "Ne dozvoli da pukne", kao doprinos borbe protiv hipertenzije.

Meč na stadionu "Rajko Mitić" ima i "zanimljivu uvertiru". Šef struke Čukaričkog Lalatović doveo je sinove na utakmicu i obukao ih u dresove Zvezde čiji je nekad bio član. Šef struke Lalatović je promenio imidž s obzirom da se obrijao posle poraza od Partizana. To je i obećao da će da uradi kada njegov tim izgubi.

Lalatović doveo sinove na utakmicu, a obukao im je Zvezdine dresove (FOTO)

CRVENA ZVEZDA - ČUKARIČKI 3:0

STRELCI: Adžić 61, 83, Radonjić 76.

STADION: "Rajko Mitić"

GLEDALACA: 7.161

SUDIJA: Nenad Đokić

CRVENI KARTON: Rodić (C. zvezda) - Đurić (Čukarički)

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić (od 65. Frimpong), Rodić, Račić, Krstičić, Ben (od 79. Milijaš), Srnić (od 46. Adžić), Radonjić, Pešić. Rezerve: Supić, Gobeljić, Frimpong, Jovičić, L. Ilić, Milijaš, Adžić. Trener: Milojević.

ČUKARIČKI: Belić, Stevanović, Kopitović, Puškarić, Bogosavac, Drinčić, Đurić, Milojević (od 68. Belaković), Kajević (od 83. Milosavljević), Ovusu, Bojić (od 83. Tedić). Rezerve: Petrović, Fofana, Veličković, Stojanović, Belaković, Vidosavljević, Tedić. Trener: Lalatović.