СУПЕРЛИГА: Звезди фали само ЈОШ једна победа за титулу, МАЈСТОРИЈЕ Аџића и Радоњића (ВИДЕО)

25.04.2018. 17:49
Luka Adžić i Nemanja Radonjić
Лука Аџић и Немања Радоњић / Извор: МН Press

Главни судија био је Ненад Ђокић.

Фудбалери Црвене звезде уписали су нову победу у Суперлиги и сада им недостаје још три бода да би освојили титулу, на четири кола до краја. У мечу 33. кола екипа Владана Милојевића је победила Чукарички са 3:0, а велике заслуге иду на рачун Луке Аџића. Био је асистент Бену, а дао је и прелеп гол за коначан резултат. Феноменалан је био и гол Немање Радоњића, после "слалома" у казненом простору. У следећем колу, у недељу Звезда ће гостовати у Крушевцу и тада би могла да се титула потврди. Мада постоји и могућност, да се то уради и у четвртак, али само ако Партизан изгуби од Радничког.

Прво полувреме на стадиону "Рајко Митић", пред нешто више од седам хиљада гледалаца није било толико занимљиво, с обзиром да голмани Милан Борјан и Немања Белић нису имали много посла. Испоставило се да је измена Владана Милојевића на полувремену, када је извео Славољуба Срнића, а увео Аџића била пун погодак. Млади офанзивац Звезде практично је наместио гол Бену коме није било тешко да убаци лопту у мрежу. Само 15-ак минута касније, Радоњић је "промешао" одбрану гостију и уписао се у стрелце. Одличну партију на крају је крунисао и Аџић, "кифлом" у завршници меча. Ни један ни други тим, меч нису завршили у пуном саставу. Прво је Ђорђе Ђурић добио други жути картон, а на крају и Милан Родић, а како је било из минута у минут, прочитајте у наставку текста.

ЗАЛАМАО КАО МЕСИ, РИВАЛИ ПАДАЛИ НА ТРАВУ: Погледајте гол Немање Радоњића који је Делије бацио у транс (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде у утакмици 33. кола дочекују екипу Чукаричког. Црвено-белима веома мало недостаје да обезбеде титулу, па би евентуална победа много значила. На другој страни, Брђани желе у Европу.

Сва дешавања из минута у минут можете да пратите на порталу Србија Данас

ЗВЕЗДА ЧЕКА ЧУКАРИЧКИ: Милојевић одредио стартере за дуел са Брђанима (САСТАВИ)

НЕМА МИЛОСТИ: Клуб плаћа казну због репрезентативца Србије (ФОТО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

90. минут - Родић добија други жути картон. И Звезда са десеторицом.

83. минут - Аџић из слободног ударца. Сада је 3:0 за Звезду.

83. минут - Улазе клинци Чукаричког, Тедић и Видосављевић.

79. минут - Милијаш уместо Бена.

76. минут - Сада је 2:0 за Звезду. Стрелац Радоњић. Одлична соло акција у казненом Чукаричког. Заслуге имају и Пешић и Бен.

73. минут - Слободан ударац за Чукарички. Слаба акција, али ипак остаје лопта у поседу гостију. На крају лопта за Борјана, који почиње акцију Звезде.

Званично, утакмицу прати 7.161 гледалац.

69. минут - Гости остају без Ђурића. Због старта добија други жути картон.

68. минут - Прва измена у Чукаричком. Уместо Немање Милојевића (сина тренера Звезде) улази Белаковић.

65. минут - Уместо Бабића који се жали на повреду улази Фримпонг. Друга измена у редовима Звезде.

61. минут - ГОЛ! Звезда води са 1:0. Аџић асистент, Бен стрелац. Велике заслуге на рачун Аџића.

59. минут - Покушава Овусу са дистанце, али поред гола.

58. минут - Богосавац оштар центаршут, али Бабић избацује у корнер.

55. минут - Крстичић главом на центаршут Бена са леве стране. Замало поред гола.

Само једна измена на полувремену. Уместо Срнића Аџић.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА.

43. минут - Кајевић интервенише. Нови корнер за Звезду. Крстичић са ивице казненог простора, али високо преко гола.

35. минут - Дринчић снажно, али поред гола.

33. минут - Оборен Крстичић. Лопту узима Радоњић. Она иде преко гола.

31. минут - Радоњићев шут са 15-ак метара изблокиран. Корнер изводи исти играч. Нема опасности по гол Чукаричког.

29. минут - Бен не успева да стигне лопту.

25. минут - Стојковић испред гола Чукаричког, али сигнализиран је офсајд.

20. минут - Овусу центрира са леве стране, али Борјан хвата без већих проблема. На повреду се жали и Рачић. Ипак, убрзо наставља игру.

12. минут - Пешић не успева да захвати лопту.

10. минут - Шутира Стојковић, али непрецизно.

6. минут - Утакмица коначно настављена.

2. минут - Краћи прекид. Указује се помоћ Борјану и Пушкарићу, после судара у једном дуелу.

Утакмица почиње. Звезда у стандардној црвено-белој опреми. Гости у црној.

Иначе, играчи два тима излазе у мајицама "Не дозволи да пукне", као допринос борбе против хипертензије.

Меч на стадиону "Рајко Митић" има и "занимљиву увертиру". Шеф струке Чукаричког Лалатовић довео је синове на утакмицу и обукао их у дресове Звезде чији је некад био члан. Шеф струке Лалатовић је променио имиџ с обзиром да се обријао после пораза од Партизана. То је и обећао да ће да уради када његов тим изгуби.

Лалатовић довео синове на утакмицу, а обукао им је Звездине дресове (ФОТО)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ 3:0

СТРЕЛЦИ: Аџић 61, 83, Радоњић 76.

СТАДИОН: "Рајко Митић"

ГЛЕДАЛАЦА: 7.161

СУДИЈА: Ненад Ђокић

ЦРВЕНИ КАРТОН: Родић (Ц. звезда) - Ђурић (Чукарички)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Ле Талек, Бабић (од 65. Фримпонг), Родић, Рачић, Крстичић, Бен (од 79. Милијаш), Срнић (од 46. Аџић), Радоњић, Пешић. Резерве: Супић, Гобељић, Фримпонг, Јовичић, Л. Илић, Милијаш, Аџић. Тренер: Милојевић.

ЧУКАРИЧКИ: Белић, Стевановић, Копитовић, Пушкарић, Богосавац, Дринчић, Ђурић, Милојевић (од 68. Белаковић), Кајевић (од 83. Милосављевић), Овусу, Бојић (од 83. Тедић). Резерве: Петровић, Фофана, Величковић, Стојановић, Белаковић, Видосављевић, Тедић. Тренер: Лалатовић.